Pocas Ruby portské

295 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: portské víno ruby
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 19,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
  • Aroma: čerstvé červené ovoce

 

  • Zbytkový cukr: 91 g/l
  • Obsah kyselin: 3,21 g/l
  • Objem lahve: 750 ml
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Hrozny pro toto víno se sklízí z vinic, které jsou staré 10-20 let. Pro výrobu Pocas Ruby byly použity tradiční odrůdy schválené pro výrobu portských vín. Toto víno vzniká tak, že se do kvasícího moštu přidá brandy (77% vinný destilát). Tím se zastaví proces kvašenía dosáhne se vyššího obsahu alkoholu a  yššího zbytkového cukru. Víno zraje po dobu tří let v obrovských dubových sudech, kde se zamezí přístupu kyslíku. Díky tomu má víno krásnou tmavou rubínovou barvuovocný charakter. Poté se kupáží scelí několik portských vín typu Ruby odlišných ročníků a následuje proces stabilizace a filtrace vína.

Víno má krásnou tmavou rubínovou barvu. V jeho vůni nalezneme intenzivní aroma vyzrálého čerstvého červeného ovoce. V chuti je toto portské víno jemnější a ovocnější.

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte při teplotě 18°C. V tuto chvíli je víno ideálně připravené ke konzumaci. V lahvi se základní typy portských vín již výrazně nezlepšují. 

Doporučujeme podávat vychlazené jako aperitiv nebo digestiv při teplotě 18°C. Hodí se i k sýrům, sušenému ovoci, ovocným koláčům (borůvkový, rybízový, malinový).

Příběh vína a vinařství

Vinařství založil Manoel D. Poças Junior v roce 1918. V čele vinařství je od roku 1975 již třetí generace rodiny Pocas. Unikátní terroir jejich vinic umožňuje produkci hroznů s vysokou koncentrací cukru a tříslovin, což je typické jak pro vína klasická tak pro portská vína z Doura. My jsme se rozhodli představit vám zatím pouze portská vína z tohoto vinařství. Tím, že má firma dlouholeté zkušenosti s výrobou portských vín se můžeme spolehnout na jejich velmi dobrou kvalitu. Na objednání jsme schopni přivézt i prémiová portská vína určitého ročníku právě z vinařství Pocas.

Doplňkové parametry

Kategorie: Portská vína
Zbytkový cukr: Dezertní
Typ vína: Portské víno
Typ portského: Ruby
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Barroca, Tinto Cao
Aroma: čerstvé červené ovoce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Pocas bylo založeno v roce 1918. Původně vyráběli vinnou pálenku pro velké firmy produkující portská vína. V průběhu let se ale rozhodli vyrábět svoje vlastní portská vína. Od roku 1975 stojí v čele firmy již třetí rodinná generace. V tuto chvíli vlastní firma Pocas 100 hektarů vinic v certifikované oblasti Douro. Vyrábí nejen portská vína ale i kvalitní klasická červená a bílá vína. Své sklepy mají stále umístěné i v Portu. Z tohoto města se dřívě muselo do světa expotovat veškeré portské víno. Bylo to dané zákonem. Dnes již tento zákon neplatí, ale firma Pocas stále umísťuje část sudů s portskými víny do svých sklepů v Portu. Velkou část vín skladují i ve svých prostorách přímo v údolí Doura. V roce 1999 získala firma významné ocenění od časopisu Revista do Vinhos - "Producent roku v kategorii portských vín". Velké úspěchy sbírají hlavně portská vína. Doteď získali za svá portská vína 30 zlatých, 67 stříbrných a 31 bronzových medailí. Firma disponuje i zásobami velmi starých portských včetně ročníkových vín. Na objednávku jsme tak schopni sehnat i určitý ročník portského vína. Pokud se v daném roce takové portské ve firmě Pocas vyrobilo. 

pocas-1