Zrnková káva Nicola Bocage Cremoso 250g

190 Kč
Skladem (>6 balení)
  • Typ: zrnová káva
  • Odrůdy: směs Arabica a Robusta

 

  • Hmotnost balení: 250 g

 

  • Cena za kilogram: 760 Kč
  • Doporučená spotřeba: duben 2025

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika kávy

Nicola Bocage Cremoso je vyvážná směs zrn Arabiky a Robusty, vyznačující se intenzivní a plnou chutí i vůní a hustou pěnou. Jde o středně praženou směs zrn ze střední a jižní Ameriky určenou převážně pro přípravu kávy v domácích presovačích. 

Skladování

Balení s jednocestným ventilem skladujte v chladu a temnu. Po rozbalení spotřebuje ideálně do dvou týdnů.

Historie značky Nicola

Nicola Cafés je nejstarší evropská značka kávy, jejíž tradice sahá do roku 1779. Jméno Nicola původně nesla vyhlášená lisabonská kavárna, která později dala jméno v současnosti nejprodávanější kávě v hlavním městě Portugalska. Portugalsko samozřejmě není domovem kávovníků. Ve směsích Nicola Cafés proto naleznete vybrané kávy až z 12 vyhlášených regionů z celého světa.

Doplňkové parametry

Kategorie: Káva Nicola Cafés
Typ: zrnková káva
Odrůdy: Arabica, Robusta
Váha: 250g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Káva značky Nicola je v současnosti nejoblíbenější kávou v Lisabonu. Téměř každá druhá kavárna a restaurace v Lisabonu připravuje kávu Nicola. Značka se stala oblíbenou již v roce 1779. Již na počátku 18. století byly kavárny důležitým místem pro setkání spisovatelů a politiků.Od té doby její obliba u obyvatel Lisabonu stále neklesla. V 19. století firma Nicola uvedla na trh kávu řady Gourmet určenou pro opravdové milovníky kávy. V Lisabonu na náměstí Rossio můžete navštívit turisty vyhledávanou kavárnu Nicola. Tato kavárna byla otevřena již v roce 1929.

Kávová zrna jsou pražena při nižší teplotě a déle než je obvyklé například v Itálii. Výsledkem je velmi jemná a vyvážená chuť. My nabízíme kávy pouze ve variantě zrnkové. nicola