Touriga Nacional 2016 suché červené

Ulov v akci
Značka: Adega Mãe
270 Kč –25 %
Adega Mage Touriga Nacional 2016
270 Kč –25 % 200 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Lisabon
  • Obsah alkoholu: 14,5 %

 

  • Odrůdy: 100% Touriga Nacional
  • Aroma: fialky, vyzrálé ovoce

 

  • Zbytkový cukr: 1,6 g/l
  • Obsah kyselin: 4,7 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Adega Mae se nachází u městečka Torres Vedras. Je to asi 40 km od Lisabonu směrem na sever. Vinařství bylo založeno v roce 2010. V současné době nabízí široké spektrum vín. Jejich specialitou jsou i jednoodrůdová vína. Což není pro Portugalsko zrovna moc typické. V tomto případě se jedná o odrůdové víno vyrobené z hroznů Touriga Nacional. Je to nejvíc ceněná portugalská červená odrůda. Vyrábí se z ní jak portská vína v údolí Doura, tak suchá vína v rámci celého Portugalska. Často ale bývá spíš součástí cuvée. 

Ve vinařství vsadili na výrobu odrůdového vína. Hrozny se sbírají ručně a do vinařství se přenáší po 18 Kg v přepravkách. Ve vinařství se hrozny ještě třídí a poté se odstopkují. Následuje 15-ti denní fermentace, při které se vždy kontroluje teplota. Výsledné víno zraje 10 měsíců v nových francouzských dubových sudech

Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni jsou typické tóny květin. Převažují tóny fialek, které jsou typické právě pro odrůdu Touriga Nacional. Ve vůni snadno rozpoznáte i tóny vyzrálého ovoce. Víno má středně výraznou tříslovinu. Má dobrou strukturu a mohutnější tělo. Má dlouhý harmonické závěr. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v temnu při teplotě 16°C. Podávejte při stejné teplotě. Otevřete 30 minut před podáváním, aby se víno stihlo rozvonět. Podávejte ve sklenicích s větším objemem.

Doporučujeme podávat k sýrům jako jsou například Mozzarella, Brie, Stilton nebo Gruyere. Hodí se také k pečeným žebrům s barbecue omáčkou nebo naopak k mírně pikantnímu masu na thajský způsob.

Odrůda Touriga Nacional

Touriga Nacional je nejcennější portugalská červená odrůda. Většinou se pěstuje v oblasti údolí řeky Douro nebo v horké oblasti Alentejo. Vína z těchto dvou oblastí bývají mohutná, plná s výraznější tříslovinou. I proto bývá Touriga Nacional často součástí cuvée. Mísí se často s odrůdami Touriga Franca nebo Tinta Roriz. V cuvée s těmito odrůda nemívá tak výraznou tříslovinu a výsledné víno je mnohem harmoničtější.

Vinařství Adega Mae však neprodukuje zcela typické víno z odrůdy Touriga Nacional. Jejich vinice jsou v těsné blízkosti Atlantského oceánu. Díky tomu nemá jejich víno tak výraznou tříslovinu a je mnohem elegantnější než je tomu u vín z Alenteja, která bývají mohutná. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Lisabon
Odrůdy: 100% Touriga Nacional
Aroma: fialky, vyzrálé lesní ovoce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae