Syrah BAG-IN-BOX 3 litry suché červené

350 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Setúbal
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůda: 100% Syrah
  • Aroma: lesní ovoce, dubový sud a koření

 

  • Zbytkový cukr: 4,59 g/l
  • Obsah kyselin: 5,9 g/l
  • Objem balení: 3000 ml
  • Cena za litr: 117 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Filipe Palhoca jsem objevila při své premiérové cestě v roli průvodce po vinařstvích v Portugalsku. Vína mě zaujala skvělým poměrem cena versus kvalita. Příjemná byla i zdejší přátelská rodinná atmosféra. Jako první jsme vám představili jejich lahvovaná vína a nyní vám představíme i ekonomické balení vín v tzv. bag-in-boxech. 

Zdejší vinice mají písčité podloží, jsou ovlivňované Atlantikem a zároveň částečně chráněné pohořím. Odrůda Syrah dává plná, šťavnatá vína s jemným nádechem koření. Víno má sytou granátovou barvu. Zrálo 3 měsíce v dubových sudech. Díky tomu ve víně snadno rozpoznáte jemné tóny dřeva a koření. Z ovocných tónů převažují ostružiny a vyzrálé švestky. Myslím, že tohle víno zboří časté předsudky ohledně vínech v "krabici" a bude dobrou volbou v případě, že čekáte větší společnost. 

Servírování a skladování

Skladujte v chladu. Víno servírujte při teplotě 16°C. Po otevření skladujte bag-in-box v lednici. 

Doporučujeme podávat k hovězím steakům, masu s kořením tandoori, asijské kuchyni nebo k boloňskému ragú. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Setúbal
Odrůdy: 100% Syrah
Aroma: lesní ovoce, dubový sud, koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Filipe Palhoca je menší rodinná firma, kterou jsem objevila celkem náhodou při sestavování poznávací cesty po Portugalsku pro skupinku moravských vinařů. Nakonec jsme vinařství v roce 2017 navštívili v rámci této cesty. Zaujala mě příjemná rodinná atmosféra a skvělá vína, proto jsme se rozhodli vína zařadit do naší nabídky. A teď něco málo z historie. Vinařství založil v roce 1950 Filipe Jorge Palhoca. Vinařské kořeny této rodinné firmy ale sahají ještě dál a to k jeho otci, který měl malé vinařství. Vinařství postupem času rozšiřovalo své vinice, ale vína do nedávná prodávali takříkajíc ze dvora. Svojí kvalitou si jejich vína získala věrné zákazníky a Filipe Jorge se stal velmi uznávaným vinařem na Setúbalu. V roce 1984 se rozhodli vybudovat nové vinařství na vinici Quinta da Invejosa. Teprve od roku 2016 sdílí své nadšení s návštěvníky v rámci komentovaných prohlídek a ochutnávek ve vinařství.

vina%C5%99stv%C3%AD%20Filipe%20Palhoca