Sequeira Reserva DOC 2016 suché červené

460 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Douro Superior
  • Obsah alkoholu:  14,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a Tinta Barroca
  • Aroma: lesní plody, dubový sud 

 

  • Zbytkový cukr: 3,7 g/l
  • Obsah kyselin: 5,7 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Víno Quinta da Sequeira reserva se již několikrát dostalo do výběru padesáti vín z Portugalska sestaveného známými vinnými kritiky. Hrozny se sbírají ručně na vinici v oblasti Horního Doura. Poté následuje odstopkování, listování a 24-hodinová macerace. Kvašení probíhá po dobu 6 dnů a teplota při kvašení se pohybuje v rozmezí od 18°C do 28°C. Výsledné víno zraje 12 měsíců ve francouzských dubových sudech. Před lahvováním není filtrováno ani stabilizováno. Díky tomu má víno zachovaný potenciál pro další zrání v lahvi. 

Víno má hodně sytou rubínovou barvu. Ve vůni jsou patrné tóny lesního ovoce hlavně borůvek a ostružin. Snadno rozpoznáte i jemné tóny dubového sudu a koření. Kořeněný nádech získá víno právě zráním v dubových sudech. V chuti je plné a koncentrované. Příjemně vás překvapí intenzivní chuť lesního ovoce. Má velmi dobře zakulacenou tříslovinu. Díky tomu víno není příliš drsné ale ani příliš jemné. Má dlouhou dochuť. 

Servírování a skladování 

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 16°C. Doporučujeme otevřít minimálně 20 minut před podáváním. Víno může obsahovat přirozený sediment, díky tomu, že nebylo před lahvování filtrováno. před podáváním doporučujeme víno dekantovat. 

Doporučujeme podávat k jehněčímu masu, steakům z hovězího masa, pečené kachně s červeným zelím. Víno můžete servírovat i těstovinám s boloňskou omáčkou. Od nás tu máte jeden tip na Roastbeef tak trochu na asijský způsob s citronovou trávou. (foodblog PG Foodies). 

Příběh vína

Sequeira reserva se řadí mezi prémiová vína z vinařství Quinta da Sequeira. Hrozny pro výrobu tohoto vína prochází přísným tříděním. Již několik ročníků tohoto vína figurovalo na seznamu 50 vín Portugalska. Vinařství v současnosti obhospodařuje 15 hektarů vinic, na kterých vyrábí celou řadu bílých i čevených vín. Ve vinařství většina procesů probíhá ručně včetně etiketování vín. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a Tinta Barroca
Aroma: lesní plody, dubový sud 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta da Sequeira leží v oblasti Horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Bylo založeno v roce 1899. Současným majitelem je Mário Cardoso (viz foto). O vinařství se stará společně se svojí ženou. Svojí rozlohou vinic se řadí spíš mezi menší vinaře. Jejich vína jsou velmi výrazná v aromatice i v chuti. Naprostá většina červených vín Quinta da Sequeira jsou plná výrazná vína s velkým potenciálem pro zrání v lahvi. Bílá vína jsou svěží a přitom krásně ovocná ve vůni. Specialitou vinařství je víno Late Harvest. Toto víno chutí připomíná slámová vína. Má výrazané medové tóny. 

sequeira