Sequeira Reserva DOC 2019 suché červené

480 Kč
Skladem (5 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Douro Superior
  • Obsah alkoholu:  14,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a Tinta Barroca
  • Aroma: džem z lesních plodů, ostružiny, borůvky, dubový sud, koření

 

  • Zbytkový cukr: 0,7 g/l
  • Obsah kyselin: 5,6 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Víno Quinta da Sequeira reserva se již několikrát dostalo do výběru padesáti top vín z Portugalska sestaveného známými vinnými kritiky. Hrozny se sbírají ručně na vinici v oblasti Horního Doura. Poté následuje odstopkování, listování a 24-hodinová macerace. Kvašení probíhá po dobu 6 dnů a teplota při kvašení se pohybuje v rozmezí od 18°C do 28°C. Víno zrálo 12 měsíců ve francouzských dubových sudech. Před lahvováním není filtrováno ani stabilizováno. Díky tomu má víno zachovaný potenciál pro další zrání v lahvi. 

Víno má hodně sytou rubínovou barvu. Ve vůni jsou patrné tóny džemu z lesního ovoce. Výrazné je i aroma borůvek a ostružin. Snadno rozpoznáte i jemné tóny dubového sudu a koření. Kořeněný nádech získá víno zráním v dubových sudech. V chuti je plné a koncentrované. Příjemně vás překvapí intenzivní chuť lesního ovoce. Má velmi dobře zakulacenou tříslovinu. Díky tomu víno není příliš drsné ale ani příliš jemné. Má dlouhou dochuť. 

Servírování a skladování 

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 16°C. Doporučujeme otevřít minimálně 10 minut před podáváním. Víno může obsahovat přirozený sediment, díky tomu, že nebylo před lahvování filtrováno. Před podáváním doporučujeme víno dekantovat. 

Doporučujeme podávat k jehněčímu masu, steakům z hovězího masa, pečené kachně s červeným zelím. Víno můžete servírovat i těstovinám s boloňskou omáčkou. Od nás tu máte jeden tip na Roastbeef tak trochu na asijský způsob s citronovou trávou. (foodblog PG Foodies). 

Příběh vína

Sequeira reserva se řadí mezi prémiová vína z vinařství Quinta da Sequeira. Hrozny pro výrobu tohoto vína prochází přísným tříděním. Již několik ročníků tohoto vína figurovalo na seznamu top 50ti vín z Portugalska. Vinařství v současnosti obhospodařuje 15 hektarů vinic, na kterých vyrábí celou řadu bílých i červených vín. Ve vinařství probíhá většina procesů ručně včetně etiketování vín. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a Tinta Barroca
Aroma: džem z lesního ovoce, borůvky, ostružiny, dubový sud, koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta da Sequeira leží v oblasti Horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Bylo založeno v roce 1899. Současným majitelem je Mário Cardoso. O vinařství se stará společně se svojí ženou Marií da Graca. Svojí rozlohou vinic se řadí spíš mezi menší vinaře, obhospodařují 15 hektarů vinic. Jejich vína jsou velmi výrazná v aromatice i v chuti. Naprostá většina červených vín Quinta da Sequeira jsou vína nefiltrovaná, díky tomu není nijak narušený jejich potenciál pro další zrání v lahvi. Jejich typická vína jsou bohatá, plná a výrazná vína. Bílým vínům nechybí mineralita, svěžest a výrazné aroma. 

Z červených odrůd tu najdete tradiční Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a také odrůdu Tinta Barroca. Z bílých jsou zastoupeny odrůdy Gouveio, Rabigato a Viosinho. Velkou zajímavostí je i to, že stále zachovávají přes 100 let starou vinici. Výnosy jsou sice velmi nízké ale výsledná vína z vinice jsou ohromně koncentrovaná. My měli navíc to štěstí, že nám vinař Mário dal ochutnat při sklizni 100 let staré portské víno přímo ze sudu. Řeknu vám, byl to skvělý zážitek :-). 

175940662_4001649373191433_6192578597410904853_n