Quinta da Invejosa Grande Reserva DOC 2019

730 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Setúbal - DOC Palmela
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůda: Castelão, Alicante Bouschet, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah
  • Aroma: lesní ovoce s tóny dubového sudu

 

  • Zbytkový cukr: 2,57 g/l
  • Obsah kyselin: 5,4 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinice Quinta da Invejosa je nejdůležitější součástí vinařství Filipe Palhoca. Rozprostírá se na písčité planině v regionu Palmela mezi městy Poceirão a Marateca. Nachází se tu i hlavní budova vinařství, která byla v nedávné době zmodernizovaná. Vinná réva tu má perfektní mikroklima: intenzivní slunce je skvělé pro dozrávání hroznů. Je tu ale také vliv řeky Sado, která dodává velmi potřebnou vláhu a tím i svěžest. Název vinice Invejosa znamená v portugalštině chamtivý. Název nevznikl jen tak. Vinohrad byl po spoustu let opuštěný. Tchán Filipe Palhocy viděl potenciál vinohradu a projevil zájem o koupi. Vinohrad nakonec ale zůstal ve vlastnictví rodiny, kterou obvinil z chamtivosti, a tím vznikl název vinohradu Quinta da Invejosa. 

Hrozny na výrobu tohoto vína se sklízí ručně. Fermentace probíhá v nerezových nádržích při teplotě 26°C. U moštu je prodloužená macerace se slupkami. Víno pak zraje 18 měsíců ve francouzských dubových sudech a následně ještě 24 měsíců v lahvi. Vyrobilo se pouze 2160 lahví tohoto speciálního vína. Každá lahev je číslovaná. 

Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni najdete intenzivní tóny lesního ovoce příjemně doplněné o tóny dubového sudu a koření. V chuti je hodně intenzivní a bohaté. Víno má již příjemně zakulacenou tříslovinu. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 16°-18°C. Doporučujeme otevřít minimálně 10 minut před podáváním. Vinař udává potenciál zrání u tohoto vína 8 let od nalahvování. 

Doporučujeme podávat ke steakům, kachnímu masu, burgerům s BBQ omáčkou nebo třeba k těstovinám s boloňským ragú. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Setúbal
Odrůdy: Castelão, Alicante Bouschet, Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah
Aroma: lesní ovoce s tóny dubového sudu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Filipe Palhoca je menší rodinná firma, kterou jsem objevila celkem náhodou při sestavování poznávací cesty po Portugalsku pro skupinku moravských vinařů. Nakonec jsme vinařství v roce 2017 navštívili v rámci této cesty. Zaujala mě příjemná rodinná atmosféra a skvělá vína, proto jsme se rozhodli vína zařadit do naší nabídky. A teď něco málo z historie. Vinařství založil v roce 1950 Filipe Jorge Palhoca. Vinařské kořeny této rodinné firmy ale sahají ještě dál a to k jeho otci, který měl malé vinařství. Vinařství postupem času rozšiřovalo své vinice, ale vína do nedávná prodávali takříkajíc ze dvora. Svojí kvalitou si jejich vína získala věrné zákazníky a Filipe Jorge se stal velmi uznávaným vinařem na Setúbalu. V roce 1984 se rozhodli vybudovat nové vinařství na vinici Quinta da Invejosa. Teprve od roku 2016 sdílí své nadšení s návštěvníky v rámci komentovaných prohlídek a ochutnávek ve vinařství.

vina%C5%99stv%C3%AD%20Filipe%20Palhoca