Mariana 2022 suché červené

240 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Alentejo
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Alicante Bouschet, Aragonez, Trincadeira
  • Aroma: červený rybíz, vyzrálé višně, jemné tóny koření

 

  • Zbytkový cukr: 3,5 g/l
  • Obsah kyselin: 5,8 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Herdade do Rocim se nachází v centru vinařské oblasti Alentejo. Zdejší výrazně teplé klima umožňuje produkovat mohutnější červená vína. A tím bezesporu Mariana je. Půda je složená převážně z žuly a břidlice, což není zrovna ideální podloží pro pěstování zemědělských plodin. Vinné révě toto podloží naopak neskutečně prospívá. Je ideální pro produkci velmi kvalitních vín. Mariana se skládá ze čtyř odrůd. Pěstují se samostatně a výsledné scelování odrůd probíhá až ve vinařství. Vinohrad s odrůdami Aragonez, Alicante Bouschet a Trincadeira je orientovaný na západ. A vinohrad osázený odrůdou Touriga Nacional je orientovaný na východ. 

Hrozny se sbírají ručně a po 12-ti kilogramech se přenáší v bedýnkách do vinařství. Tam se hrozny nejprve třídí na vibračních stolech. Poté se odstopkují a jemně podrtí. Následuje macerace za studena a fermentace v malých nerezových tancích při teplotě 24°C. Výsledné víno zraje 6 měsíců ve francouzských dubových sudech. 

Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni jsou tóny červeného ovoce. Patrné jsou tóny červeného rybízu a višní s jemně kořeněným nádechem. V chuti je mohutné, šťavnaté s patrnou tříslovinou, protože se jedná o mladé víno. Časem se tříslovina bude příjemně zakulacovat. Pokud chcete ochutnat víno typické pro region Alentejo, tak Mariana je určitě správná volba. Pokud vás Mariana svojí šťavnatostí zaujme, pak můžu jako vyšší řadu vín Rocim Alicante Bouschet.

Zajímavost: Víno Mariana je od samého začátku naším nejprodávanějším vínem a zatím ho ještě žádné červené víno nepředstihlo. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte při teplotě 16-17°C.

Doporučujeme podávat k hovězím steakům, kachně s červeným zelím, krůtímu masu pečenému s kořenovou zeleninou. 

Příběh vína

Mariana? Říkáte si proč zrovna jméno Mariana? Název vína byl inspirován místním milostným příběhem jeptišky Mariany Alcoforado a galantního francouzského vojáka, který byl v Portugalsku se svojí armádou na konci války v 17. století. Milostné dopisy, které Mariana psala vojákovi, byly zveřejněny ve Francii v roce 1669 a staly se slavnými. Příběh však nemá šťastný konec. Voják se vrátil do své vlasti, tam se oženil a byl povýšen na maršála. Mariana se svého milého nedočkala, a tak žila v ústraní do svých 83 let. Portugalská historie jí zmiňuje jako sestru Marianu. Vzpomeňte si na tento příběh, až bude popíjet víno Mariana z vinařství Herdade do Rocim.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Alentejo
Odrůdy: Touriga Nacional, Aragonez, Alicante Bouschet, Trincadeira
Aroma: červený rybíz, vyzrálé višně, koření

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

5
0x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
4
DL Avatar autora | 10.1.2023
Skvělé víno pro začátečníky, přátelské zakulacené tóny chutí, ovocná chuť s trochou koření a slabou kyselinkou. Doporučuji na denní pití k jídlu s masem a sýry. Výborné víno v této cenové kategorii.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim