Karton Ecos da Sequeira DOC 2021 suché červené

Výhodný karton
1 380 Kč –15 %
výhodný karton červených vín Ecos
1 380 Kč –15 % 1 170 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Douro Superior
  • Obsah alkoholu: 13,5 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Sousão, Tinta Roriz, Tinta Barroca
  • Aroma: džem z lesního ovoce, dubový sud 

 

  • Zbytkový cukr: 0,9 g/l
  • Obsah kyselin: 4,8 g/l
  • Objem lahve: 6x 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Hrozny na výrobu vína Ecos se sklízí v oblasti Horního Doura. Podle odborníků má tato oblast velký potenciál pro výrobu vysoce kvalitních vín, který ještě není naplno využívaný. Vinařství Quinta da Sequeira, ve kterém se Ecos vyrábí, je nejmenší vinařství, ze kterého momentálně dovážíme vína, Všechny hrozny se sklízí ručně. Po sběru následuje odstopkování a lisování hroznů. Poté mošt fermentuje v nerezových nádržích po dobu šesti dnů. Při fermentaci se teplota udržuje mezi 18°C a 28 °C. Dále následuje zrání v použitých francouzských dubových sudech po dobu šesti měsíců. Víno se před lahvování nefiltruje, díky tomu není nijak narušený jeho potenciál pro další zrání v lahvi. 

Víno má sytě rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni naleznete velmi aroma marmelády z bobulovitého lesního ovoce a ostružiny. Ovocné tóny příjemně doplňuje aroma dubového sudu. V chuti je příjemně ovocné a v samém závěru narazíte na chuť hořké čokolády a kakaa. Má středně výraznou tříslovinu. Celkově je víno velmi harmonické. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 17°C. Doporučujeme otevřít minimálně 10 minut před podáváním. Ideálně zvolte větší sklenice. Víno se v nich během chvíle velmi pěkně rozvoní. Pozor: Víno nebylo před lahvování ani filtrováno ani stabilizováno, proto může obsahovat přirozený sediment. 

Doporučujeme podávat ke všem druhům červeného masa. Výborná je kombinace se steakem s batátovým pyré nebo se špagetami s boloňskou omáčkou. Dobrá je i kombinace s masovými kuličkami v rajčatové omáčce. 

Vinařství

Vinařství Quinta da Sequeira je malé rodinné vinařství. Rozloha jejich vinic je 15 hektarů a jsou umístěny v oblasti horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Vinařství má tradici od roku 1899. V současnosti se o vinařství stará Mário Cardoso se svojí ženou. Všechny hrozny sbírají na vinicích ručně. Ručně jsou lepeny i etikety vín, proto se nezlobte, pokud některé z nich nejsou nalepeny zcela bezchybně. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Sousão, Tinta Roriz, Tinta Barroca
Aroma: žem z lesního ovoce, dubový sud

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Quinta da Sequeira leží v oblasti Horního Doura u městečka Vila Nova de Foz Coa. Bylo založeno v roce 1899. Současným majitelem je Mário Cardoso. O vinařství se stará společně se svojí ženou Marií da Graca. Svojí rozlohou vinic se řadí spíš mezi menší vinaře, obhospodařují 15 hektarů vinic. Jejich vína jsou velmi výrazná v aromatice i v chuti. Naprostá většina červených vín Quinta da Sequeira jsou vína nefiltrovaná, díky tomu není nijak narušený jejich potenciál pro další zrání v lahvi. Jejich typická vína jsou bohatá, plná a výrazná vína. Bílým vínům nechybí mineralita, svěžest a výrazné aroma. 

Z červených odrůd tu najdete tradiční Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz, Tinta Amarela a také odrůdu Tinta Barroca. Z bílých jsou zastoupeny odrůdy Gouveio, Rabigato a Viosinho. Velkou zajímavostí je i to, že stále zachovávají přes 100 let starou vinici. Výnosy jsou sice velmi nízké ale výsledná vína z vinice jsou ohromně koncentrovaná. My měli navíc to štěstí, že nám vinař Mário dal ochutnat při sklizni 100 let staré portské víno přímo ze sudu. Řeknu vám, byl to skvělý zážitek :-). 

175940662_4001649373191433_6192578597410904853_n