Gigo DOC 2019 suché červené

240 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Douro
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůdy: 60% Touriga Nacional, 20% Touriga Franca, 20% Tinta Roriz
  • Aroma: ostružiny, černý rybíz, borůvky

 

  • Zbytkový cukr: 0,6 g/l
  • Obsah kyselin: 4,8 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Hrozny se sbírají v Douru ručně a na zpracování se přenáší po osmnácti kilogramových bedýnkách. Ve vinařství se hrozny odstopkují. Díky tomu je výsledné víno hladší. Poté následuje fermentace v malých nerezových tancích po dobu minimálně čtyř měsíců. Po celou dobu se v tancích kontroluje teplota. Poté následuje ještě zrání vína v lahvi před uvedením na trh.

Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni najdete tóny tmavého lesního ovoce. Patrné jsou hlavně tóny černého rybízu, borůvek a ostružin. Je příjemně šťavnaté a hladké. Má velmi dobrou strukturu a jemný nádech minerality díky břidlicovému podloží na vinici. V chuti je elegantní, má zakulacenou tříslovinu a vyváženou kyselinu. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 14-16°C. Doporučujeme otevřít minimálně 15 minut před podáváním. Ideálně zvolte větší sklenice. Víno se v nich během chvíle velmi pěkně rozvoní. 

Doporučujeme podávat ke všem druhům červeného masa a jemným sýrům. 

Příběh vína

Jak už asi víte, baví nás zjišťovat, co znamenají názvy našich vín. Tak jsme zapátrali a zjistili jsme, že "gigo" se v Portugalsku říká proutěným košům, do kterých se v minulosti sbíraly hrozny. Etiketa vína je navržená tak, že symbolizuje právě proutěný koš na sběr révy. Povšimněte si také zajímavého použití dvou typů písmen "G" v názvu vína. 

gigo upr

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz
Aroma: tmavé lesní ovoce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Rodinné vinařství Casal de Ventozela bylo založeno v roce 1983. Vinice jsou situovány na severu Portugalska v regionu Vinho Verde. Konkrétně v subregionu Vale do Ave ve městečku Mogege. Vinařství proslulo hlavně výrobou jednoodrůdových vín z místní odrůd. Vinice se rozprostírají v nadmořské výšce od 100 m.n.m. do 200 m.n.m.. Celkově obhospodařují kolem 27 hektarů vinic. 

Zdejší klima je výrazně ovlivněno Atlantikem. Od oceánu proudí na vinice chladnější vzduch. Díky tomu jsou vína příjemně svěží a dobře pitelná. O výrobu vín se stará relativně mladý tým, který se nebojí kombinovat experimenty s tradičními postupy. Hlavními vinaři jsou Pedro Campos a Fernando Moura. 

Poznávacím znakem vín z tohoto vinařství je svěžest, výrazné aroma a vyváženost. Svěžest a moderní vzhled lahví vás jistě zaujmou. Na lahvích jsou vyobrazené typické znaky používané na tradičních portugalských kachličkách zvaných Azulejos. 

 
ventozela