Dárková sada vín Olho de Mocho reserva 2018 single vineyard

2 100 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Alentejo
  • Obsah alkoholu: 14,5 %

 

  • Odrůdy: Alicante Bouschet, Trincadeira
  • Aroma: vyzrálé tmavé ovoce, tabák, máta, koření

 

  • Zbytkový cukr: 0,9 g/l
  • Obsah kyselin: 5,9 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah dárkové sady

Charakteristika vína

Velmi horká oblast Alentejo, která leží v samém srdci Portugalska, je jako stvořená pro produkci plných červených vín. A proto vám představujeme novinku v podobě sady tří červených suchých vín typu reserva. Od významného vinného kritika Roberta Parkera získalo toto víno opravdu vysoké hodnocení a to 91 bodů ze 100. 

Vinařství Herdade do Rocim se nachází mezi městy Cuba a Vidiguera. V tuto chvíli obhospodařují celkem 70 hektarů vinic. Z toho ve velké převaze jsou červené odrůdy. Z podloží tu převažuje kombinace žuly a břidlice. V okolí města Vidiguiera je zvláštní mikroklima. Od Atlantiku do této horké části Portugalska proudí o něco chladnější vzduch, který napomáhá pozvolnému dozrávání hroznů. I tak tu ale sklizeň probíhá mnohem dřív než například v Douru. Veškerá sklizeň probíhá ručně. Hrozny na výrobu tohoto vína se sklízely 11. září. Hned jak se hrozny dostanou do vinařství, putují na krátkou dobou do chladící komory. Teprve poté následuje třídění hroznů na vibračních stolech. Poté jsou hrozny odstopkovány a jemně podrceny. Fermentace probíhá po dobu 11 dnů a kontroluje se při ní stále teplota. Výsledné víno pak putuje do francouzských dubových sudů a v nich zraje 16 měsíců. Objem sudů je 500 litrů. 

Za zmínku dále stojí fakt, že hrozny pochází z nejstaršího vinohradu, který ve vinařství Rocim mají. Ale teď už k samotnému vínu. To má sytou rubínovou barvu. Ve vůni najdete tóny vyzrálého lesního ovoce. Kromě ovocných tónů narazíte také na aroma tabáku, koření a máty. Jistě vás překvapí velmi bohatá chuť ostružin a borůvek. Víno má příjemnou tříslovinu a velmi dlouhý závěr.  

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 16-18°C. Doporučujeme otevřít minimálně 30 minut před podáváním.

Doporučujeme podávat k červenému masu, boloňské omáčce, masovým koláčům, kachnímu masu nebo třeba jehněčímu masu s grilovanou zeleninou. 

Významná ocenění

  • 91 bodů - od vinného kritika Roberta Parkera (91/100) 
  • zlatá medaile - Concurso Vinhos de Portugal

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Alentejo
Odrůdy: Alicante Bouschet, Trincadeira
Aroma: květinové, koření, tabák, máta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim