Nativo Orange 2022 suché oranžové

310 Kč
Skladem (1 ks)
  • Typ: oranžové víno
  • Region: Vinho Verde
  • Obsah alkoholu: 12 %

 

  • Odrůdy: 40% Loureiro, 30% Alvarinho, 30% Avesso
  • Aroma: pomeranč, pomerančová slupka, koření

 

  • Zbytkový cukr: 0,6 g/l
  • Obsah kyselin: 5 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Název vína Nativo znamená "domorodec nebo rodák". Plně odráží osobnost vinaře a jeho vzpomínky na jednoduché víno, které vyrobil už ve svých šesti letech. I tohle víno totiž vyžaduje jen minimální zásah vinaře. Drží se hesla "native without secrets", ve volné překladu tradiční bez tajností. Je to návrat k tradičním výrobním postupům, rustikálním vínům, která jsou autentická a plně odráží charakter lokálních odrůd a místního terroir.  

 Hrozny na výrobu tohoto vína se podrtí a odstopkují. Následuje fermentace se slupkami a jadérky. Mošt se denně promíchává. V kontaktu se slupkami víno zůstane přibližně 200 dní, dokud jeho barva není krásně oranžová. V Portugalsku se tomuto typu vína říká Curtimenta. Ve vůni najdete tóny citrusového ovoce, převažuje pomeranč a mírně hořká pomerančová kůra. Zajímavé jsou i tóny koření v kombinaci s jemným nádechem květin. Víno je hodně suché. Má jen 0,6 g/l zbytkového cukru. V chuti je plné s dlouhou dochutí. Je to speciální typ vína, který stojí za to vyzkoušet. Nemusí ale vyhovovat každému. Spousta z vás si ale  tento styl vín určitě zamiluje. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte vychlazené na teplotu 8-10°C. 

Doporučujeme podávat k restované zelenině, tvrdým a polotvrdým ovčím sýrům, jehněčímu masu, ke grilovanému lilku nebo k humusu s tahini. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Bílé víno
Region: Vinho Verde
Odrůdy: 40% Loureiro, 30% Alvarinho, 30% Avesso
Aroma: pomeranč, pomerančová slupka, koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství 3 Rostos jsem objevila na jaře 2023 na veletrhu Prowein v Dusseldorfu. Zaujaly mě jejich etikety, a tak jsem ze zvědavosti vína ochutnala. A musím říct, že jsem byla opravdu překvapená. Všechna vína byla skvělá. A proto jsme se rozhodli představit vám jejich řadu vín Flor de Linho. Název vinařství v překladu znamená "3 tváře". Symbolizuje předávání znalostí a vášně pro vína po 3 generace. V současnosti vyrábí tohle vinařství vína ve dvou regionech - Vinho Verde a Douro. My jsme si vybrali zatím vína jen z regionu Vinho Verde. Na jejich vinicích na severu Portugalska převažují lokální odrůdy jako je Avesso, Alvarinho, Loureiro a Azal. Přivezli jsme pro vás i dvě netradiční vína -  PET NAT a oranžové víno. 

3 rostos