Mainova 2020 suché bílé

345 Kč
Skladem (6 ks)
  • Typ: suché bílé víno
  • Region: Alentejo
  • Obsah alkoholu: 12,5 %

 

  • Odrůdy: Antao Vaz, Arinto, Verdelho
  • Aroma: citrusy, tropické ovoce, čerstvě posekaná tráva

 

  • Zbytkový cukr: 1 g/l
  • Obsah kyselin: 6,2 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

trademark-logo

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Čím dál tím víc zákazníků dnes vyhledává vína, která jsou čistě přírodní. I proto jsme rozhodli rozšířit naši nabídku o produkty firmy Mainova. Jejich vína se vyrábí na 20 hektarech vinic a hlavním cílem je udržitelnost a soulad s přírodou. Vína se vyrábí bez použití umělých kvasinek, jen s pomocí přírodních kvasinek. Navíc všechna jejich vína jsou vhodná i pro vegany. V současnosti obhospodařují 17,5 hektaru vinic v režimu integrované produkce a 2,5 hektaru v režimu bio produkce. Co se týká obalů, tak i ty řeší. Téměř většina jejich lahví je ze 100% recyklovatelná a místo tradičních kapslí používají vosk. Víno je tak lépe chráněné a dopad na přírodu je mnohem menší. Z tohoto pohledu se jedná o velmi zajímavou firmu s velkým potenciálem do budoucna. Krom toho všeho se navíc o jejich produkci stará vyhlášený a hodně talentovaný portugalský vinař António Macanita. Ten se mimo jiné podílí na obnově vinic na Azorských ostrovech. 

Pojďme si ale něco říct o tomto konkrétním bílém víně. Veškerá sklizeň hroznů probíhá ručně. Na vinicích převažuje břidlice a žula. Díky břidlici je víno příjemně minerální. Po sklizni následuje zchlazení, a hrozny pak putují rovnou do lisu bez odstopkování. Víno se vyrábí zcela přírodní cestou. Nepřidávají se do něho žádné enologické přísady a kvašení probíhá s pomocí přírodních kvasinek. Výsledné víno zrálo v nerezu. 

Má světlou citrusovou barvu se zelenkavými odlesky. Ve vůni najdete svěží tóny citrusů, čerstvě posekané trávy a v závěru narazíte i na jemné tóny tropického ovoce. V chuti působí mírně nasládle. V kombinaci s mineralitou je sladší chuť příjemná. Víno má hodně dlouhou dochuť. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte při teplotě 8 - 9°C. 

Doporučujeme podávat k jemným sýrům, rizotu, salátům, rybám, sushi, pečené zelenině, krůtímu a kuřecímu masu. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Bílé víno
Region: Alentejo
Odrůdy: Antao Vaz, Verdelho, Arinto
Aroma: citrusy, tropické ovoce, čerstvě posekaná tráva

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

V roce 2010 se v Alenteju zrodil velmi zajímavý rodinný projekt Mainova. Hlavní tváří tohoto projektu je Barbara Monteiro. V roce 2010 její rodiče koupili usedlost Herdade da Fonte Santa v Alenteju. Následně přemluvili svojí nejmladší dceru Barbaru, aby se stala součástí rodinné firmy. Ta nabídku přijala a opustila svojí práci v oboru komunikací a přestěhovala se do poklidného Alenteja. Od té doby naprosto propadla jeho kouzlu. Název firmy vlastně vznikl také díky Barbaře. Je nejmladší ze tří sester. A v Portugalsku se nejmladší řekne mais nova. Vynecháním písma s vznikl název této ambiciózní firmy, které klade hlavní důraz na udržitelnost. Barbary rodiče si prý často dělají srandu, a říkají že jejich nejstarší dcera je veterinářka, prostřední lékařka a ta nejmladší to je prostě Mainova. Původně rodina žila ve městě Fátima, kde mají firmu na výrobu keramiky - Matceramica. Proto nás nepřekvapilo, že olivový olej Early Harvest je v nádherné keramické lahvi, na jejímž designu se podílel portugalský umělec a ilustrátor Ándré Coelho. 

Celkově preferují minimální zásahy do produkce, jak vín, tak olivových olejů. Snaží se aby jejich obaly byly ze sta procent recyklovatelné. Hrozny i olivy pěstují buď v režimu integrované nebo organické produkce. Produkty mají také certifikaci vegan. S pomocí anglického enologa Davida Booth vysadili v Alenteju 20 hektarů vinic a 90 hektarů olivovníku. Za produkcí vín momentálně v Mainově stojí proslulý portugalský vinař António Macanito. Podle Antónia je horní Alentejo nejvíc vyváženou oblastí na výrobu vín, kde převařuje žulové a břidlicové podloží. Díky těmto podmínkám je možné vyrábět vína, s co nejméně zásahy, a s co možná nejnižším množstvím siřičitanů. V současnosti produkují tři hlavní hlavní značky vín - Mainova, Moinante a Milmat. Nepoužívají kapsle ale hrdlo lahví zalévají voskem. Celkově kladou velký důraz na design svých produktů a to je to, co nás jako první zaujalo na tomto projektu. 

mainova Out 02_-24