Filipe Palhoca Verdelho 2018 suché bílé

245 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suché bílé víno
  • Region: Setúbal
  • Obsah alkoholu: 13 %

 

  • Odrůda: 100% Verdelho
  • Aroma: liči, tropické ovoce (mango, papája)

 

  • Zbytkový cukr: 0,7 g/l
  • Obsah kyselin: 4,27 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Rodinné vinařství Filipe Palhoca vyrábí svoje vína od roku 1950 na poloostrově Setúbal. Já jsem tohle vinařství navštívila v roce 2017 a zaujalo mě příjemnou rodinnou atmosférou. Skupina, kterou jsem po Portugalsku provázela, si v tomhle vinařství nakoupila největší zásoby vín. Mají totiž velmi dobrý poměr cena versus kvalita, a tak jsem se rozhodla vinařství zařadit do naší nabídky. 

Odrůda Verdelho získala svojí slávu hlavně na portugalských ostrovech. Na Madeiře se z ní vyrábí tradiční polosuchá Madeira a na Azorech svěží suchá vína. Na portugalské pevnině se tolik nevyskytuje. Před révokazem tvořila odrůda Verdelho 2/3 vinic na Madeiře, dnes je tu zastoupená zřídka a je velmi ceněná. Odrůda se také vyznačuje malými trsy bobulí se silnými slupkami. Je to ranná odrůda a je extrémně náchylná na jarní mrazy a padlí. 

Sklizeň této odrůdy na Setúbalu probíhá koncem srpna. Následuje lisování a fermentace hroznů při teplotě okolo 14-15°C v nerezových nádržích. Na celou produkci vín ve vinařství Filipe Palhoca dohlíží známý portugalský vinař a rodák z Palmely - Jaime Quendera. Víno má citrusovou barvu. Ve vůni jsou patrné tóny liči a tropického ovoce jako je mango a papája. V chuti je víno intenzivní a vyvážené, s málo výraznou kyselinou.  

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno servírujte vychlazené na teplotu 10-12°C. Vinař udává potenciál zrání u tohoto vína 4 roky od nalahvování. 

Doporučujeme podávat k drůbežímu masu, mořským plodům, salátům s bílým vinným octem a asijské kuchyni. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Bílé víno
Region: Setúbal
Odrůdy: 100% Verdelho
Aroma: liči, tropické ovoce (mango, papája)

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Filipe Palhoca je menší rodinná firma, kterou jsem objevila celkem náhodou při sestavování poznávací cesty po Portugalsku pro skupinku moravských vinařů. Nakonec jsme vinařství v roce 2017 navštívili v rámci této cesty. Zaujala mě příjemná rodinná atmosféra a skvělá vína, proto jsme se rozhodli vína zařadit do naší nabídky. A teď něco málo z historie. Vinařství založil v roce 1950 Filipe Jorge Palhoca. Vinařské kořeny této rodinné firmy ale sahají ještě dál a to k jeho otci, který měl malé vinařství. Vinařství postupem času rozšiřovalo své vinice, ale vína do nedávná prodávali takříkajíc ze dvora. Svojí kvalitou si jejich vína získala věrné zákazníky a Filipe Jorge se stal velmi uznávaným vinařem na Setúbalu. V roce 1984 se rozhodli vybudovat nové vinařství na vinici Quinta da Invejosa. Teprve od roku 2016 sdílí své nadšení s návštěvníky v rámci komentovaných prohlídek a ochutnávek ve vinařství.

vina%C5%99stv%C3%AD%20Filipe%20Palhoca