Fernao Pires & Moscatel BAG-IN-BOX 3 litry suché bílé

Ulov v akci
350 Kč –20 %
bílé víno v bag in box Moscatel a Fernao Pires
350 Kč –20 % 280 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché bílé víno
  • Region: Setúbal
  • Obsah alkoholu: 13 %

 

  • Odrůda: 85% Fernao Pires, 15% Moscatel Graúdo
  • Aroma: tropické ovoce, květiny

 

  • Zbytkový cukr: 3,2 g/l
  • Obsah kyselin: 5 g/l
  • Objem balení: 3000 ml
  • Cena za litr: 117 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Filipe Palhoca jsem objevila při své premiérové cestě v roli průvodce po vinařstvích v Portugalsku. Vína mě zaujala skvělým poměrem cena versus kvalita. Příjemná byla i zdejší přátelská rodinná atmosféra. Jako první jsme vám představili jejich lahvovaná vína a nyní vám představíme i ekonomické balení vín v tzv. bag-in-boxech. 

Víno je vyrobené ze dvou odrůd - Fernao Pires (Maria Gomes) a Moscatel. Fernao Pires je nejvíc vysazovaná bílá portugalská odrůda. Najdete ji v téměř v každém vinařském regionu v Portugalsku. Vyniká svým výrazným aroma. V chladnějších regionech převládají ve vůni limetky, citrusy a květinové tóny. V teplejších oblastech narazíte spíš na aroma pomerančů a mandarinek. V obou případech má ještě příjemné květinové tóny. U Moscatelu snadno rozpoznáte tóny citrusů, liči a výrazné květinové tóny. Víno je v chuti elegantní, šťavnaté s příjemnou kyselinou. 

Servírování a skladování

Skladujte v chladu. Víno servírujte vychlazené na 10°C. Po otevření skladujte bag-in-box v lednici. 

Doporučujeme podávat k mořským plodům, rybám, letním salátům, kuřecímu a krůtímu masu. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Bílé víno
Region: Setúbal
Odrůdy: Fernao Pires, Moscatel Graúdo
Aroma: tropické ovoce, květinové tóny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Filipe Palhoca je menší rodinná firma, kterou jsem objevila celkem náhodou při sestavování poznávací cesty po Portugalsku pro skupinku moravských vinařů. Nakonec jsme vinařství v roce 2017 navštívili v rámci této cesty. Zaujala mě příjemná rodinná atmosféra a skvělá vína, proto jsme se rozhodli vína zařadit do naší nabídky. A teď něco málo z historie. Vinařství založil v roce 1950 Filipe Jorge Palhoca. Vinařské kořeny této rodinné firmy ale sahají ještě dál a to k jeho otci, který měl malé vinařství. Vinařství postupem času rozšiřovalo své vinice, ale vína do nedávná prodávali takříkajíc ze dvora. Svojí kvalitou si jejich vína získala věrné zákazníky a Filipe Jorge se stal velmi uznávaným vinařem na Setúbalu. V roce 1984 se rozhodli vybudovat nové vinařství na vinici Quinta da Invejosa. Teprve od roku 2016 sdílí své nadšení s návštěvníky v rámci komentovaných prohlídek a ochutnávek ve vinařství.

vina%C5%99stv%C3%AD%20Filipe%20Palhoca