0%riginal 2021 nealkoholické polosuché bílé

195 Kč
Vyprodáno
  • Typ: nealkoholické polosuché bílé víno
  • Region: Setúbal
  • Obsah alkoholu: méně než 0,5% alkoholu

 

  • Odrůdy: 100% Moscatel Graúdo
  • Aroma: květiny, citrusy

 

  • Zbytkový cukr: 18,6 g/l
  • Obsah kyselin: 4,3 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Firma José Mária da Fonseca je průkopníkem nealkoholických vín v Portugalsku. Značka 0%riginal tak vyslyšela poptávku po reálném autentickém víně (original) s tím benefitem, že je bez alkoholu (<0,5%). Víno vám dá kompletní zážitek pití vína bez alkoholu. 

Víno se vyrábí z odrůdy Moscatel Graúdo. Fermentace probíhá při nízké teplotě. Alkohol je následně šetrně odstraněn fyzikálními procesy tak, aby nedošlo ke ztrátě vůní a chuti. Víno má limetkově nazelenalou barvu. Ve vůni jsou tóny květin a citrusů. Zbytkový cukr není ve víně tolik znatelný díky vyšší kyselině. Asi byste víno na tento zbytkový cukr, který je relativně vysoký, netipovali. V chuti je jemné, ovocné s nádechem pomerančového květu. Na začátku má jemné perlení. Celkově je víno příjemně osvěžující, pokud ho předem dobře vychladíte. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze, v chladu a temnu. Podávejte dobře vychlazené na teplotu 8°C. ideální doba pro konzumaci je do tří let od nalahvování (lahvováno březen 2022).

Doporučujeme podávat k rybám a mořským plodům.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Polosuché
Typ vína: Bílé víno
Region: Setúbal
Odrůdy: 100% Moscatel Graúdo
Aroma: citrusy, květiny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství José Mária da Fonsecatradici již od roku 1834. Díky tomu se jedná o vinařství s nejdelší historií v naší nabídce. Od samého počátku je firma ve vlastnictví rodiny Soares Franco. V současnosti se o vinařství stará již sedmá generace. Sídlo vinařství se nachází na poloostrově Setúbal. Tento poloostrov se nachází asi 40 minut od Lisabonu směrem na jih. Na zdejších písčitých půdách se výborně daří odrůdě Moscatel, ze které vyrábí vynikající dolihované dezertní víno. Díky přidanému armagnacu se pohybuje obsah alkoholu okolo 17%. Víno má výrazné rozinkové aroma a uvádí se na trh až po delším zrání v subových sudech. I základní varianta vína Moscatel zraje v sudech po dobu pěti let. 

Vinařství má velmi široké portfolium značek vín. My jsme se rozhodli z vinařství odebírat pouze dolihovaný Moscatel. Toto víno má dlouholetou tradici na poloostrově Setúbal. A my jsme přesvědčeni o tom, že vinařství José Mária da Foseca produkuje již desítky let jeden z nejlepších Moscatelů na poloostrově. Tak neváhejte a přesvědčte se také. 

jmf