Karton Casal Garcia polosuché růžové Vinho Verde

1 110 Kč –19 %
Ulov v akci karton Casal Garcia Rose
1 110 Kč –19 % 900 Kč
Vyprodáno
  • Typ: růžové Vinho Verde
  • Region: DOC Vinho Verde
  • Obsah alkoholu: 9,5 %

 

  • Odrůdy: Vinhao, Azal tinto, Borracal
  • Aroma: maliny, jahody, třešně

 

  • Zbytkový cukr: 11 g/l
  • Obsah kyselin: 6,5 g/l
  • Objem lahve: 6x750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Za produkcí tohoto růžového vína stojí vinařství Aveleda založené už v roce 1870. Přestože se jedná o rodinnou firmu (dnes již pátá generace zajišťuje chod vinařství), tak patří mezi největší exportéry tzv. zelených vín ze severu Portugalska. Značka Casal Garcia vznikla v roce 1939 a dnes se vyváží do sedmdesáti zemí světa. Hrozny na výrobu růžového vína Casal Garcia se sklízí na severu Portugalska ve stejnojmenném regionu - Vinho Verde. Je tu dostatek vláhy, a proto se tu nejčastěji vyrábějí bílá a růžová vína. 

Víno má středně sytou růžovou barvu. Ve vůni snadno rozpoznáte tóny malin, jahod a třešní. Má tradičně nízký obsah alkoholu (9,5%) a v chuti je díky mírnému perlení perfektně svěží. I v chuti narazíte na výrazné ovocné tóny. Víno je ohromně populární hlavně u mladé generace Portugalců. Je totiž ideálním společníkem na párty nebo v létě na pláž či k bazénu. Je to jednoduché víno, které ale v horkých dnech příjemně osvěží a dobře se pije.  

Servírování a skladování

Víno podávejte vychlazené na teplotu 8-10°C. U růžových vín nepodceňujte správné vychlazení, jsou pak perfektně osvěžující. 

Doporučujeme podávat k italským pokrmům jako jsou různé druhy těstovin nebo rizoto, perfektní je ke krevetám a lehkým salátům. Náš tip: připravte si pár menších talířků s různými dobrotami ve stylu tapas (v Portugalsku najdete takové tapas pod názvem petiscos). 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vinho Verde
Zbytkový cukr: Polosuché
Typ vína: Růžové víno
Region: Vinho Verde
Bublinky: jemně perlivé
Odrůdy: Vinhao, Azal tinto, Borracal
Aroma: maliny, jahody třešně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství Aveleda bylo založeno v roce 1870. Od té doby je stále ve vlastnictví jedné rodiny. Nyní vinařství řídí už pátá generace, konkrétně potomci António Azevedo Guedes a Martim Guedes. Vinařství produkuje svá vína ve třech regionech - Douro, Vinho Verde a Bairrada. V jejich portfoliu vín najdete nejprodávanější značku vína Vinho Verde a tou je Casal Garcia. Vinařství Aveleda je díky této značce největším výrobce a exportérem Vinho Verde vín v Portugalsku. Celkově jí vyváží do sedmdesáti zemí světa. Značka jako taková vznikla v roce 1939. Obrovský komerční úspěch pak zaznamenává od permanentně od roku 1960. Vína se v tomto roce dostala na velké trhy jako byla Británie, Itálie nebo Brazílie. Od té doby se Casal Garcia řadí mezi nejvíc exportované značky vín v Portugalsku. V roce 1980 se stalo Portugalsko populární dovolenkovou destinací, díky tomu ještě vzrostla obliba vína v Británii. Značka byla oblíbená hlavně u žen. Víno totiž vyniká svojí svěžestí, nízkým alkoholem a mírným perlením. V současnosti je nejpopulárnější u mladé generace.