Mariana: nový ročník, nový design

 
 
Složení: červené, růžové a bílé víno
Region: Alentejo
Vinařství: Herdade do Rocim
Téma: Představení nových ročníků vín
Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 630 Kč
Ušetříte 63 Kč (–10 %)
567 Kč
Kód produktu CW1189
Značka Herdade do Rocim
Kategorie Tematické sady
 

Obsah tematické sady

Sada vín Mariana

S novým ročníkem 2018 přichází i nový vzhled vín Mariana. Jak už jsme u vinařství Rocim zvyklý, tak opět vsadili na čistý a elegantní design. Každoročně jsou vína Mariana nejprodávanějšími víny z naší nabídky, tak doufáme, že vás stejně tak zaujme i ročník 2018. 

Červené víno je už tradičně plné s výraznými tóny černého a červeného rybízu. Ve vůni najdete i lehce kořeněné tóny spolu s tóny vyzrálých višní. Víno je příjemně ovocné a díky tomu působí trochu sladším dojmem, přestože se jedná o suché víno. Je ideální i jako dárek, když nevíte, jaká vína obdarovaná osoba preferuje, protože Mariana na degustací vždy chutná většině lidí. Pravděpodobně s ní proto chybu neuděláte. 

Víte, co nás ale u letošního ročníku překvapilo? Byla to bílá Mariana. U minulých ročníků se vždy jednalo o výraznější, plnější víno. Bylo to z důvodu vysokých teplot, panujících v Alenteju. Ve vůni byly výrazné tóny vyzrálého ovoce a kyselina byla vždy příjemná. Letošní ročník bílé Mariany vyniká svojí šťavnatostí a svěžím nádechem. Ve vůni najdete tropické ovoce a muškátové tóny. Velkou zásluhu na tom má odrůda Arinto (30%), která dává výslednému cuvée svěžest. Určitě neuděláte chybu, pokud si toto víno otevřete hned na jaře a užijete si jeho mladý charakter. 

Příjemně svěží je i růžové víno Mariana. Ve vůni najdete tóny třešní, jahod a květin. Tohle víno je vyrobeno ze dvou odrůd - Touriga Nacional a Aragonez (Tempranillo). Dobře vychlazené bude perfektním společníkem od jara až do pozdního léta. 

Servírování a skladování

Nezapomeňte bílé a růžové víno před podáváním dobře vychladit. Doporučujeme teplotu okolo 8°C. Červené víno také lehce vychlaďte a podávejte při teplotě okolo 16°C. Víno skladujte v temnu a v chladu, ideálně v ležaté poloze.U červeného vína se zráním zjemní tříslovina. Naopak bílé a růžové doporučuji otevřít jako mladá vína, tak si nejlépe užijete jejich šťavnatost a svěžest. 

Typ suchá vína
Region Alentejo
Počet lahví 3
Téma ochutnávka nového ročníku

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstarovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produktují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšímí víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Liabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.