Jak přežít Vánoce

 
 
Složení: šumivé, bílé, červené a portské víno
Region:  Beira Interior, Douro, Alentejo
Výrobci: Quinta do Biaia, Herdade do Rocim, Quinta do Crasto
Téma: jak přežít Vánoce
Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 1 240 Kč
Ušetříte 124 Kč (–10 %)
1 116 Kč
Kód produktu 963
Kategorie Tematické sady
 

Obsah tematické sady

Jak přežít Vánoce a nezbláznit se z nich? Víme, jak na to! :)

Stejně jako loni, tak i letos pro vás máme tip na sadu vín, která se vám budou rozhodně o Vánocích hodit. Jestli se na vaší štědrovečerní tabuli vyskytuje ryba, pak si k ní otevřete bílé víno Quinta da Biaia. Vinařství se nachází v region Beira Interior a jejich vinice patří k nejvýš položeným v rámci v Portugalska. Bílé víno je hodně minerální a svěží. Ve víně najdete příjemné aroma citrusů a květin. Zároveň je toto víno certifikované jako BIO. Z počátku jsem k BIO vínům byla trochu skeptická, ale musím uznat, že je opravdu perfektní. Ke slavnostní večeři jako dělané. 

Nevím jak vy, ale my máme doma vždycky na první nebo druhý svátek vánoční kachnu. A k té se skvěle hodí červené víno Quinta da Biaia. Takže pokud servíruje o Vánocích kachnu nebo si dopřejete nějaký steak pak je toto víno dobrá volba. Víno zrálo 7 měsíců v dubových sudech. Ve vůni i v chuti je krásně ovocné. Najdete v něm tóny lesního ovoce doplněné jemném nádechem dubového dřeva. 

V zimních měsících a obzvlášť o Vánocích se jistě najde perfektní čas na sklenku portského vína. Můžete ho podávat i místo dezertu. Do Vánoční sady jsme vybrali portské víno z vinařství Quinta do Crasto. Tohle vinařství má obdivuhodnou historii sahající do roku 1615. Zajímavostí je, že veškeré hrozny na portská vína šlapou nohama v kamenných nádržích zvaných lagares. Do vína se tak neuvolní tolik třísloviny z peciček hroznů a výsledné víno je pak příjemně elegantní a jemné. V tomto případě se jedná o Finest Reservu a typ portského vína ruby. Má tedy sytou rubínovou barvu a charakter čerstvého červeného ovoce. 

A jak nejlépe přivítat nový rok? Přeci s lahví šumivého vína Mariana! Jedná se o Brut vyráběný klasickou metodou Champagne. Víno je vyrobeno z typické portugalské odrůdy Arinto, která je vyhledávaná díky perfektní svěžesti a kyselině. Ve vůni tak najdete aroma citrusů doplněné o kvasinkové aroma typické pro sekty. Nezapomeňte dát víno den dopředu chladit, abyste si ho s příchodem nového roku mohli užít perfektně vychlazené. 

Přejeme Vám krásné Vánoce a ten nejlepší vstup do nového roku :-)

Vilda a Petra 

Typ bílé, červené, šumivé a portské víno
Region Beira Interior, Douro, Alentejo
Počet produktů 4
Téma Jak přežít Vánoce
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.