Ochutnejte všechny bag-in-boxy z vinařství Filipe Palhoca

ZDARMAZDARMA
sada bag in boxů Filipe Palhoca
1 400 Kč
Vyprodáno
  • Složení: červená a bílá vína v 3l bag-in-boxech
  • Region: Setúbal

 

  • Vinařství: Filipe Palhoca
  • Cena za 1l: 117 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah tematické sady

Sada vín v bag-in-boxech z vinařství Filipe Palhoca

Představujeme vám velmi pestrou sadu vín v bag-in-boxech z vinařství Filipe Palhoca. Můžete v ní ochutnat tři naprosto odlišná červená vína. Odrůda Castelão dává vína lehčí, dobře pitelná s vůní vyzrálého červeného ovoce, pečeného koření a s jemným nádechem sušeného masa. Je to pro Setúbal velmi typická odrůda. Skvěle se jí daří na zdejších písčitých půdách. Pokud byste se mě zeptali, jakou odrůdu na Setúbalu vyzkoušet, tak bych vám bez váhání odpověděla právě Castelão. Je to zajímavá místní odrůda, která stojí za vyzkoušení. 

Jako další je v sadě bag-in-boxů je odrůda Touriga Nacional. Je to nejrozšířenější portugalská odrůda, kterou ale jen v naprosto výjimečných případech najdete mimo Portugalsko. Vyrábí se z ní jak klasická suchá vína, což je případ právě tohoto bag-in-boxu, tak je ale i součástí téměř každého portského vína. Typické jsou pro ní tóny lesního ovoce a jemné květinové tóny, ze kterých převládají fialky. Zatímco Castelão je spíš lehčí, tak Touriga Nacional je středně plná.

Poslední z červených bag-in-boxů je odrůda Syrah. Zastupuje v sadě plná vína. Ve vůni najdete tóny vyzrálého lesního ovoce, koření a dubového sudu Z ovocných tónů převažují ostružiny a vyzrálé švestky. Myslím, že tato vína zboří časté předsudky ohledně vín v "krabici" a budou dobrou volbou v případě, že čekáte větší společnost. 

Jako poslední v sadě najdete suché bílé víno z odrůd Fernao Pires a Moscatel.  Fernao Pires je nejvíc vysazovaná bílá portugalská odrůda. Najdete ji v téměř v každém vinařském regionu Portugalska. Vyniká svým výrazným aroma. V chladnějších regionech převládají ve vůni limetky, citrusy a květinové tóny. V teplejších oblastech narazíte spíš na aroma pomerančů a mandarinek. V obou případech má ještě příjemné květinové tóny. U Moscatelu snadno rozpoznáte tóny citrusů, liči a výrazné květinové tóny. Víno je v chuti elegantní, šťavnaté s příjemnou kyselinou. 

Servírování a skladování

červená vína podávejte při teplotě okolo 16-17°C. Bílé víno podávejte vychlazené na 8°C. Dejte ho chladit s větším předstihem. Počítejte s tím, že díky termofólii, ze které je bag vyrobený, se bude víno chladit delší dobu. Bag-in-boxy doporučujeme neskladovat dlouho. Není to obal vhodný k delší archivaci vín. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Setúbal
Typ: červená vína a bílé víno
Region: Setúbal
Počet produktů: 4
Téma: červená a bílá vína v 3l bag-in-boxech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Filipe Palhoca je menší rodinná firma, kterou jsem objevila celkem náhodou při sestavování poznávací cesty po Portugalsku pro skupinku moravských vinařů. Nakonec jsme vinařství v roce 2017 navštívili v rámci této cesty. Zaujala mě příjemná rodinná atmosféra a skvělá vína, proto jsme se rozhodli vína zařadit do naší nabídky. A teď něco málo z historie. Vinařství založil v roce 1950 Filipe Jorge Palhoca. Vinařské kořeny této rodinné firmy ale sahají ještě dál a to k jeho otci, který měl malé vinařství. Vinařství postupem času rozšiřovalo své vinice, ale vína do nedávná prodávali takříkajíc ze dvora. Svojí kvalitou si jejich vína získala věrné zákazníky a Filipe Jorge se stal velmi uznávaným vinařem na Setúbalu. V roce 1984 se rozhodli vybudovat nové vinařství na vinici Quinta da Invejosa. Teprve od roku 2016 sdílí své nadšení s návštěvníky v rámci komentovaných prohlídek a ochutnávek ve vinařství.

vina%C5%99stv%C3%AD%20Filipe%20Palhoca