Srpen 2017 - vína z pobřeží Atlantiku

 
  • 1 z 2
 
Typ: 1 bílé suché, 1 růžové polosuché, 1 červené suché
Region: Lisabon
Vinařství: Adega Mae
Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 490 Kč
Ušetříte 50 Kč (–10 %)
440 Kč
Kód produktu CW1116
Výrobce Adega Mãe
Kategorie Sady měsíce
 

Degustační sada obsahuje

  • Pinta Negra 2016 - suché bílé 
  • Pinta Negra Leve 2016 - polosuché růžové mírně perlivé
  • Pinta Negra 2015 - suché červené 

Charakteristika sady

Vinařství Adega Mae bylo založeno relativně nedávno. První sklizeň se ve vinařství zpracovávala v roce 2010. A víte, proč jsme se rozhodli hned pro spolupráci s nimi? Protože za produkcí jejich vín stojí velmi významný portugalský vinař Anselmo Mendes. S jeho víny jsme měli dobrou zkušenost hned od vzniku naší firmy. Produkuje pod svým jménem vína na severu Portugalska a zároveň dohlíží na produkci vín ve vinařství Adega Mae. A to pro nás byla jasná záruka kvality. Pokud vás vinařství zaujalo, můžete si o něm přečíst podrobnější článek u nás na blogu - Vína ovlivněná Atlantikem

Jejich vinice se rozprostírají pouhých 10 kilometrů od Atlantského oceánu. Klima je tu díky oceánu drsné. A z toho důvodu se tu dobře daří bílým hroznů. Bílá vína pak mají velmi příjemnou kyselinku. Naopak červené hrozny pěstují více ve vnitrozemí, kde jim dobře dozrávají. 

Bílá Pinta Negra je svěží víno s příjemnou kyselinkou a nádechem citrusů. Pinta Negra Leve je růžové víno s mírnou perlinkou. Přestože má vyšší hodnotu zbytkového cukru, která ho řadí do kategorie polosuchých vín, tak bychom ho pocitově spíš řadili do kategorie suchých vín. Má totiž velmi příjemnou kyselinku a perlení, díky tomu je víno úžasně osvěžující. Je ideálním společníkem na horké letní večery. Červené víno Pinta Negra je elegantní s tóny červeného ovoce a švestek. Má velmi jemnou tříslovinku a tak se příjemně pije i v horkých dnech. 

Servírování a skladování

Vína skladujte v chladu a temnu v ležaté poloze. Před podáváním vychlaďte bílá vína na teplotu kolem 8°C, červené víno podávejte kolem 14°C. V horkých dnech je lepší i červené víno dát před podáváním na hodinku do lednice. Je třeba brát v potaz, že pokojová teplota v létě není ideální pro podávání červených vín. 

A s čím kombinovat? Bílé víno můžete kombinovat s krevetami, letními saláty, rybami a nebo třeba s letním quichem. Růžové víno můžete jednoduše kombinovat s čerstvým vychlazeným melounem nebo s jahodami. Červené víno se hodí ke grilovanému hermelínu, steakům nebo grilovanému lilku. 

Typ Lisabon
Druh suchá a polosuchá
Region Lisabon
Počet lahví 3

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.