Říjen 2017 - různé chutě Portugalska

 
  • 1 z 2
 
typ: víno, olivový olej, sardinky a olivy
region: Alentejo, Douro Superior
vinařství: Quinta Vale d'Aldeia
Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 563 Kč
Ušetříte 56 Kč (–10 %)
507 Kč
Kód produktu CW1117
Kategorie Sady měsíce
 

Degustační sada obsahuje

polosuché bílé víno Infiel DOC 2014
extra panenský olivový olej De Prado 500 ml integrovaná produkce
sardinky bez kůže a kostí v pikantním oleji
černé olivy s peckou

Charakteristika sady

V říjnu si s námi počasí hraje, a tak jsme se rozhodli, že i my si pohrajeme s vašimi chuťovými buňkami. Připravili jsme pro vás degustační sadu, jejíž součástí je polosuché bílé víno Infiel DOC 2014 s aroma tropického ovoce jako je ananas nebo broskve. Plnější bílé víno z horního toku řeky Douro bude pro deštivé počasí prima volba. Nevěrné víno (infiel je totiž v překladu "nevěrný") pak bude zajisté dobře ladit se sardinkami. Vybrali jsme vám vykostěné, stažené z kůže a naložené do pikantního olivového oleje. K sardinkám a vínu si ještě dozlatova opečte bagetku nebo toustový chléb na zakousnutí. 

V sadě nechybí ani náš nejprodávanější extra panenský olivový olej De Prado. Ten pochází z takzvané integrované produkce a je vhodný na studenou i teplou kuchyni. Když si k němu přivoníte, ucítíte rajčata nebo třeba zelená jablka. Do sady jsme ještě  přidali černé olivy s peckou značky Cantoliva. Ty budou prima do salátu nebo třeba jen tak k vínu.

Servírování a skladování

Víno skladujte v temnu a chladu v ležaté poloze. Před podáváním vychlaďte na teplotu okolo 8°C. Olivový olej skladujte v temnu a ve stálé teplotě. Sardinky podávejte s kouskem rozpečené bagety a nejlépe bílým zapíjejte vínem. Černé olivy mohou skvěle zpestřit váš zeleninový salát, nebo posloužit jako něco k zakousnutí k vínu. 

Typ víno, olivový olej, sardinky a olivy
Druh
Region Alentejo, Douro Superior
Počet produktů 4
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.