Listopad 2017 - červená vína z Alenteja

 
  • 1 z 2
 
Typ: suchá červená vína
Region: Aletejo
Vinařství: Herdade do Rocim
Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 1 440 Kč
Ušetříte 144 Kč (–10 %)
1 296 Kč
Kód produktu CW1120
Výrobce Herdade do Rocim
Kategorie Sady měsíce
 

Degustační sada obsahuje

Rocim 2014 - suché červené víno
Rocim Reserva 2014 - suché červené víno
Rocim Alicante Bouschet 2015 - suché červené víno
Rocim Touriga Nacional 2013 - suché červené víno

Charakteristika sady

Vinařství Herdade do Rocim z oblasti Alentejo patří mezi naše nejoblíbenější. Alentejo je největší region Portugalska. Rozprostírá se na jedné třetině plochy země a v posledních letech je odborníky čím dál častěji zmiňován v souvislosti s perfektními červenými víny. Výborné klimatické podmínky a místní modré odrůdy révy dávají vzniknout plným červeným vínům s nádhernou aromatikou. A právě taková vína jsme vybrali do naší listopadové sady.

Rocim 2014  je sytě rubínové víno s tóny lesního ovoce. Zrálo 10 měsíců ve francouzských dubových sudech a zatím má poměrně výraznou tříslovinu, která mu dává potenciál pro další zrání. Toto mohutné červené víno s dlouhým závěrem si ale můžete vychutnat již nyní.

Rocim Reserva 2014 je novinkou v naší nabídce vín z tohoto vinařství. Jde o plné a velmi koncentrované cuvée s tóny borůvek a ostružin. Označení Reserva dávat vědět, že jde o víno déle zrající v sudu. V tomto případě víno strávilo 14 měsíců v nových francouzských dubových sudech.

Rocim Alicante Bouschet 2015  je velmi bohaté odrůdové víno, kterému dominuje lesní ovoce. Odrůda Alicante je pro centrální Portugalsko velmi typická, ačkoliv sem původně vůbec nepatřila. Mezi vinaři je často nazývána jako inkoust.  Důvodem je její velmi intenzivní barva. Typická je pro Alicante i výraznější tříslovina a především perfektní struktura vína.

Rocim Touriga Nacional 2013  je perfektní červené víno z nejcennější portugalské modré odrůdy. Pro Tourigu Nacional je typické květinové aroma. Královna modrých portugalských odrůd, jak je často nazývána, je nejčastěji pěstována v regionu kolem řeky Douro. Postupem času se ale poměrně často vyskytuje i jako součást vín typu cuvée v centrálním Portugalsku. Méně často pak i jako odrůdové víno. Tourigu Nacional lze přirovnat k odrůdě Cabernet Sauvignon.

Servírování a skladování

Červená vína podávejte při teplotě 16°C. U takto kvalitních vín doporučujeme teplotu velmi dobře ohlídat. Zároveň vína nechte dostatečně prodýchnout, abyste naplno ocenili jejich potenciál. Nezapomínejte ani na správný tvar sklenice, abyste plně využili potenciál vína. Pokud se rozhodnete pro jejich archivaci, uložte vína do ležaté polohy, do temna a stálé nižší teploty.

Typ suchá červená vína
Druh
Region Alentejo
Počet lahví 4

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstarovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produktují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšímí víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Liabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.