Červen 2017 - Vinho Verde alias zelená vína

 
  • 1 z 2
 
Typ: Vinho Verde (3 bílá, 1 růžové)
Region: Vinho Verde
Vinařství: Casal de Ventozela

2.2
Dostupnost Vyprodáno
Běžná cena 753 Kč
Ušetříte 75 Kč (–10 %)
678 Kč
Kód produktu CW1111
Výrobce Ribafreixo
Kategorie Sady měsíce
 

Degustační sada obsahuje

  • Ventozela cuvée DOC 2016 - polosuché bílé Vinho Verde
  • Arinto DOC 2015 - polosuché bílé Vinho Verde
  • Loureiro DOC 2016 - polosuché bílé Vinho Verde
  • Espadeiro DOC 2016 - polosuchá růžové Vinho Verde

Charakteristika sady

Vinho Verde je region na severu Portugalska. Nejčastěji se tu vyrábí mírně perlivá svěží lehká vína. A právě takovou degustační sadu vám představíme v červnu. Vybrali jsme vinařství Casal de Ventozela. V letošním roce jsme rozšířili nabídku z vinařství o dvě další vína.V degustační sadě tak můžete vyzkoušet téměř celou jejich produkci najednou. Všechna vína se vyznačují mírným perlením. 

A jak začít? Nejprve vína vychlaďte na +- 8°C. Pak teprve můžete zahájit degustaci. Nejprve si otevřete Ventozelu cuvée. Toto víno je vyrobeno ze tří typických odrůd pro sever Portugalska. A těmi odrůdami jsou jak jinak než Loureiro, Arinto a Trajadura. Vy tak můžete dobře porovnat, jak tyto odrůdy chutnají pokud jsou součástí cuvée, a následně pak jak chutnají samostatně. Ventozela cuvée je velmi aromatické víno. Rozpoznáte v něm tóny broskví, meruněk a angreštu. Je příjemně svěží s vyváženou kyselinkou.

Poté otevřete víno Loureiro 2016. Proč právě toto víno? Jedná se o mladší ročník než Arinto. Víno má tedy výraznější kyselinku a bude působit tím pádem sušší. Naopak Arinto je ročník 2015. Tím pádem je vyzrálejší a kyselinka není tolik výrazná. U Loureira hledejte ve vůni převážně květinové tóny. Ty jsou pro tuto odrůdy typické. Z ovocných vůní to je žlutý meloun, banán nebo grapefruit. I toto víno má výraznou kyselinku a svěží chuť. 

Jako třetí bílé vyzkoušejte Arinto. Ve vůni jsou teplé tóny žlutého melounu v kombinaci lehkým nádechem citrusů. V chuti je velmi plné a ovocné. 

Jako poslední otevřete růžové víno z odrůdy Espadeiro. Víno má opět mírné perlení. Ve vůni jsou patrné tóny jahod, malin a smetany. Je to příjemné letní osvěžující růžové víno. 

Servírování a skladování

Vína skladujte v chladu a temnu v ležaté poloze. Před podáváním vychlaďte všechna vína na teplotu kolem 8°C. Správné nachlazení u vín Vinho Verde velmi důležité. 

A s čím kombinovat? Tyto vína lze kombinovat s lehkými letními saláty a asijskou kuchyní. Skvěle se hodí k rybám a mořským plodů. Doporučujeme vyzkoušet bílá vína ke krevetám. Růžové víno se bude dobře doplňovat s čerstvým sezónním ovocem. Jako jsou například jahody nebo červený meloun. 

Typ veganská vína
Druh suchá
Region Alentejo
Počet lahví 3
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.