Pinta Negra Leve suché růžové 2018

180 Kč
Vyprodáno
  • Typ: růžové suché víno
  • Region: Lisabon
  • Obsah alkoholu: 10 %

 

  • Odrůdy: Aragonez, Syrah
  • Aroma: jahody, maliny, smetana, květiny

 

  • Zbytkový cukr: 4,9 g/l
  • Obsah kyselin: 5,5 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Pinta Negra Leve je vůbec první růžové víno od Atlantiku v naší nabídce. Pochází z vinařství Adega Mae, které sídlí 40 km severně od Lisabonu ve městečku Torrés Vedras. Jejich vinice se nachází pouhých 10 km od Atlantského oceánu. Díky tomu mohou vyrábět svěží, lehká vína s příjemnou kyselinkou. Hrozny se sbírají ručně. Poté se odstopkují a v chladných místnostech putují do lisu. Lisování tak probíhá při nízké teplotě. Následné kvašení probíhá uvnitř nerezových nádrží při teplotě okolo 15°C. Za produkcí tohoto vína opět stojí jeden z nejznámějších portugalských vinařů - Anselmo Mendes a jeho kolega Diogo Lopes.

Víno má malinově růžovou barvu. Ve vůni jsou tóny jahod a malin v kombinaci se smetanou. Rozpoznatelné je také jemné květinové aroma. Víno má mírnou perlinku a nižší obsah alkoholu. Je tedy ideální na horké letní dny. Po ochutnání je velmi šťavnaté a svěží. Víno je krásným příkladem toho, že se v Portugalsku dělají skvělá svěží vína s příjemnou kyselinkou navzdory horkému klimatu. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze, v temnu a v chladu. Víno podávejte vychlazení na teplotu 8°C. 

Doporučujeme podávat k lehkým pokrmům jako jsou letní saláty s jahodami nebo melounem, ke grilované rybě nebo kuřecímu masu. Příjemná je i kombinace s čerstvým letním ovocem. 

Příběh vína 

Název vína Leve znamená v portugalštině - světlý nebo lehký. Víno má nižší alkohol, a proto vinaři zvolili název vína Leve. Jinak z předchozích ročníků jejich vín už jistě víte, i co znamená slovní spojení Pinta Negra. Je to černá tečka. Vinařství volí pro svá vína odlehčené jednoduché etikety, které krásně vystihují svěžest jejich vín od Atlantiku. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžová vína
Typ: růžové suché víno
Druh: suché
Region: Lisabon
Odrůdy: Syrah, Aragonez
Aroma: jahody,maliny, smetana, květiny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae