Pinta Negra Leve rosé 2016

 
  • 1 z 3
 
typ: růžové polosuché víno
region: Lisabon
obsah alkoholu: 10%

odrůdy: Aragonez, Syrah
aroma: jahody, smetana, květiny
 
zbytkový cukr: 8,6 g/l
obsah kyselin:  5,22 g/ l
objem lahve: 750 ml
Dostupnost Vyprodáno
170 Kč
Kód produktu CW1109
Značka Casal de Ventozela
Kategorie Růžová vína
 

Charakteristika vína

Pinta Negra Leve je vůbec první růžové víno od Atlantiku v naší nabídce. Pochází z vinařství Adega Mae, které sídlí 40 km severně od Lisabonu ve městečku Torrés Vedras. Jejich vinice se nachází pouhých 10 km od Atlantského oceánu. Díky tomu mohou vyrábět svěží, lehká vína s příjemnou kyselinkou. Hrozny se sbírají ručně. Poté se odstopkují a v chladných místnostech putují do lisu. Lisování tak probíhá při nízké teplotě. Následné kvašení probíhá uvnitř nerezových nádrží při teplotě okolo 15°C. Za produkcí tohoto vína opět stojí jeden z nejznámějších portugalských vinařů - Anselmo Mendes a jeho kolega Diogo Lopes.

Víno má jemnou lososovou barvu. Ve vůni jsou tóny jahod v kombinaci se smetanou. Rozpoznatelné je také jemné květinové aroma. Víno má mírnou perlinku a nižší obsah alkoholu. Je tedy ideální na horké letní dny. Po ochutnání je velmi šťavnaté a svěží. Víno je krásným příkladem toho, že se v Portugalsku dělají skvělá svěží vína s příjemnou kyselinkou navzdory horkému klimatu. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze, v temnu a v chladu. Víno podávejte vychlazení na teplotu 8°C. 

Doporučujeme podávat k lehkým pokrmům jako jsou letní saláty s jahodami nebo melounem, ke grilované rybě nebo kuřecímu masu. Příjemná je i kombinace s čerstvým letním ovocem. 

Příběh vína 

Název vína Leve znamená v portugalštině - světlý nebo lehký. Víno má nižší alkohol, a proto vinaři zvolili název vína Leve. Jinak z předchozích ročníků jejich vín už jistě víte, i co znamená slovní spojení Pinta Negra. Ano je to černá tečka. Vinařství volí pro svá vína odlehčené jednoduché etikety, které krásně vystihují svěžest jejich vín od Atlantiku. 

Typ růžové polosuché víno
Druh polosuché
Region Lisabon
Odrůdy Syrah, Aragonez
Aroma jahody, smetana, květiny

Rodinné vinařství Casal de Ventozela bylo založeno v roce 1983. Vinice jsou situovány na severu Portugalska v regionu Vinho Verde. Konkrétně v subregionu Vale do Ave ve městečku Mogege. Vinařství proslulo hlavně výrobou jednoodrůdových vín z místní odrůd. Vinice se rozprostírají v nadmořské výšce od 100 m.n.m. do 200 m.n.m.. Celkově obhospodařují kolem 27 hektarů vinic. 

Zdejší klima je výrazně ovlivněno Atlantikem. Od oceánu proudí na vinice chladnější vzduch. Díky tomu jsou vína příjemně svěží a dobře pitelná. O výrobu vín se stará relativně mladý tým, který se nebojí kombinovat experimenty s tradičními postupy. Hlavními vinaři jsou Pedro Campos a Fernando Moura. 

Poznávacím znakem vín z tohoto vinařství je svěžest, výrazné aroma a vyváženost. Svěžest a moderní vzhled lahví vás jistě zaujmou. Na lahvích jsou vyobrazené typické znaky používané na tradičních portugalských kachličkách zvaných Azulejos. 

 
ventozela
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.