JMF Moscatel D. Soares Franco Private Collection DOC 1998

 
 
Typ: dezertní víno Moscatel
Region: Setúbal
Obsah alkoholu: 17,4 %

Odrůdy: 100% Moscatel de Setúbal
Aroma: pomeranč, nugát, med, rozinky

Zbytkový cukr: 190 g/l
Obsah kyselin: 4,6 g/l
Objem lahve: 750 ml
Dostupnost Vyprodáno
563 Kč
Kód produktu CW129
Značka José Mária da Fonseca
Kategorie Moscatel
 

Charakteristika vína

Toto prémiové víno pochází ze soukromé sbírky rodiny Domingos Soares Franco. Kvašení moštu bylo zastaveno přidáním Armagnacu. Tím dojde k zastavení kvašení a ve víně zůstane vyšší zbytkový cukr a vyšší obsah alkoholu. Mošt je v kontaktu se slupkami po dobu 3 měsíců. Výsledné víno zraje ve starší dubových sudech. Přes póry dubového sudu probíhá proces řízené oxidace vína. Díky tomu má víno dlouhou životnost.

Víno má sytou jantarovou barvu. Ve vůni je snadno rozpoznatelné aroma rozinek. Dále lze ve víně nalézt aroma pomeranče, medu, fíků, skořice a oříšků. V chuti je tento Moscatel velmi ovocný, zakulacený s velmi dlouhou dochutí.

Servírování a skladování

Pokud budete víno servírovat jako apertiv, podávejte ho vychlazené na 10°C. Jestli se rozhodnete víno podávat jako dezertní, podávejte ho při teplotě 16°C. Skladujte při teplotě kolem 12°C v temnu a v ležaté poloze. Víno zrálo oxidací v dubových sudech, a tak se v lahvi již dále nezlepšuje. Díky oxidativnímu charakteru zrání vydrží v dobré kondici ještě dlouhá léta. Vzhledem k délce zrání může víno obsahovat přirozený sediment.

Ideální je v kombinaci s hořkou čokoládou, dezerty s čokoládou, skořicí, kávovými dezerty.

Příběh vína

Starší ročníky vína Moscatel jsou opravdovým zážitkem pro milovníky sladkých vín. V regionu můžete narazit na lahve Moscatelu 20, 30 nebo 40 let staré. V dubových sudech jsou ve vinařství uskladněna i vína 100 let stará.

Typ dezertní víno
Druh Moscatel
Region Setúbal
Odrůdy 100% Moscatel de Setúbal
Aroma pomeranč, nugát, med, rozinky

Vinařství José Mária da Fonsecatradici již od roku 1834. Díky tomu se jedná o vinařství s nejdelší historií v naší nabídce. Od samého počátku je firma ve vlastnictví rodiny Soares Franco. V současnosti se o vinařství stará již sedmá generace. Sídlo vinařství se nachází na poloostrově Setúbal. Tento poloostrov se nachází asi 40 minut od Lisabonu směrem na jih. Na zdejších písčitých půdách se výborně daří odrůdě Moscatel, ze které vyrábí vynikající dolihované dezertní víno. Díky přidanému armagnacu se pohybuje obsah alkoholu okolo 17%. Víno má výrazné rozinkové aroma a uvádí se na trh až po delším zrání v subových sudech. I základní varianta vína Moscatel zraje v sudech po dobu pěti let. 

Vinařství má velmi široké portfolium značek vín. My jsme se rozhodli z vinařství odebírat pouze dolihovaný Moscatel. Toto víno má dlouholetou tradici na poloostrově Setúbal. A my jsme přesvědčeni o tom, že vinařství José Mária da Foseca produkuje již desítky let jeden z nejlepších Moscatelů na poloostrově. Tak neváhejte a přesvědčte se také. 

jmf

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.