Dárková sada Dory Reserva

969 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suchá vína
  • Region: IGP Lisabon

 

  • Počet lahví v sadě: 2x750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah dárkové sady

Charakteristika vín

Vína pocházejí z regionu Lisabon. Vinice Adega Mae se rozprostírají asi 40 km severně od Lisabonu u městečka Torres Vedras. Bílé hrozny pěstují ve vzdálenosti asi 10 km od Atlantského oceánu. Naopak vinice pro pěstování červených odrůd mají umístěny více ve vnitrozemí.

Červená Dory Reserva má bohaté aroma borůvek, ostružin, fialek a v závěru tóny vanilky a dubu. Víno zrálo 14 měsíců ve francouzských dubových sudech. Jde o víno s mohutnější tříslovinou, a díky tomu skvělým potenciálem pro delší zrání v lahvi. Bílého víno Dory Reserva je zajímavé svým aroma připomínajícím citrusy, vyzrálé jablko, pomerančovou kůru a lehké dubové tóny. Víno je středně plné s delší dochutí. 

Servírování a skladování

Obě vína skladujte v chladu a temnu, ideálně v ležaté poloze. Bílé podávejte vychlazené na 8-10°C. Červené podávejte při teplotě okolo 16-17°C.  

Příběh vína 

Název vína Dory byl ispirován rybářskými veslicemi, kterým se v Portugalsku říká Dory. Tuto veslici si můžete prohlédnout na etiketě vína. Veslice jsou součástí portugalské historie a symbolizují pevné pouto mezi Portugalci a oceánem. Název vína vybrali ve vinařstí proto, aby vzdali hold lidem, kteří v minulosti i dnes vykonavají nelehké rybářské řemeslo. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sady
Typ: červené a bílé víno
Druh: suchá
Region: Lisabon
Odrůdy:
Počet lahví: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae