Dárková sada Alvarinho a Touriga Nacional

720 Kč
Skladem (>6 ks)
  • Typ: suchá vína
  • Region: Lisabon

 

  • Vína z odrůd: Alvarinho, Touriga Nacional
  • Počet lahví v sadě: 2x750 ml 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsah dárkové sady

Dvě lahve vín z tradičních portugalských odrůd z vinařství Adega Mage v designové dárkové krabici. S tímto dárkem rozhodně nezklamete. 

Odrůda Alvarinho

Alvarinho je velmi stará portugalská odrůda, která se pyšní perfektní kvalitou. Tradičně se pěstuje hlavně na severu země v regionu Vinho Verde. Pokud bychom chtěli být ještě víc konkrétní, tak to jsou subregiony Moncao a Melgaco, které leží poblíž severní hranice se Španělskem. Zde také pěstuje své hrozny vyhlášený portugalský vinař Anselmo Mendes. Celou svojí profesní dráhu se touto odrůdou zabývá, je tak celkem logické, že se zasadil také o výsadbu této odrůdy v regionu Lisabon ve vinařství Adega Mae, kde působí jako konzultant. V Portugalsku je opravdu významnou osobností a přezdívá se mu mistr odrůdy Alvarinho

Odrůda Touriga Nacional

Touriga Nacional je nejcennější portugalská červená odrůda. Většinou se pěstuje v oblasti údolí řeky Douro nebo v horké oblasti Alentejo. Vína z těchto dvou oblastí bývají mohutná, plná s výraznější tříslovinou. I proto bývá Touriga Nacional často součástí cuvée. Mísí se často s odrůdami Touriga Franca nebo Tinta Roriz. V cuvée s těmito odrůda nemívá tak výraznou tříslovinu a výsledné víno je mnohem harmoničtější.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dárkové sady
Typ: červené a bílé víno
Druh: suchá
Region: Lisabon
Odrůdy: Alvarinho, Touriga Nacional
Počet lahví: 2

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae