Rocim 2008 Double Magnum suché červené

1 540 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Alentejo
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůdy: Aragonez, Trincadeira, Alicante Bouschet, Touriga Nacional
  • Aroma: třešně, pečené maliny, fialky

 

  • Zbytkový cukr: 2,7 g/l
  • Obsah kyselin: 5,4 g/l
  • Objem lahve: 3 000 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Hrozny pro výrobu tohoto vína byly sbírány po 12 kg přepravkách. Poté byly tříděny na vibračních stole a následně jemně lisovány. Fermentace probíhala v rotačních nádržích po dobu osmi dní při teplotě 24°C. Následně bylo 50% vína přemístěno do francouzských dubových sudů. Zbytek vína byl přemístěn do nerezových nádrží. Po uplynutí 6 měsíců se obě vína opět spojila. Dosáhne se tak jemného nádechu dobových sudů ve víně. V lahvi zraje výsledné víno po dobu 5 měsíců. 

Víno má sytou rubínovou barvu. Ve vůni jsou patrné tóny třešní, fialek a pečených malin. V chuti je víno příjemně vyzrálé s jemnou tříslovinou a výraznou chutí červeného ovoce. Ve víně lze také rozpoznat jemné tóny dubového sudu, lékořice a kávových bobů. Má dlouhý harmonické závěr. 

Servírování a skladování

Skladujte v chladu a temnu. Víno servírujte při teplotě 17°C. Doporučujeme otevřít minimálně hodinu před podáváním. Jedná se o starší ročník, proto je nutné nechat víno nadechnout. 

Doporučujeme podávat k pečené huse nebo kachně s červeným zelím a chlupatými knedlíky, hovězímu burgeru s mírně pikantním dipem. Pokud byste chtěli vyzkoušet upéct si vlastní burger bulky, tak zde je pro inspiraci recept z blogu Kitchenette.

Příběh vína

Rocim je hlavní produktová značka vinařství. Toto elegantní červené víno je dodáváno v lahvi Double Magnum v dřevěném boxu. Svojí netradiční velikostí jistě uchvátí většinu milovníků červených vín.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Alentejo
Odrůdy: Aragonez, Trincadeira, Alicante Bouschet, Touriga Nacional
Aroma: třešně, pečené maliny, fialky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Herdade do Rocim je moderní vinařství z oblasti Alentejo. Nachází se mezi městečky Cuba a Vidigueira. Celý projekt vinařství byl odstartovaný v roce 2000. Byla postavena nová moderní budova a osázeno 20 hektarů okolní půdy. V současnosti se o vinařství stará mladá vinařka Catarina Viera a její manžel Pedro Ribeiro. Společně produkují suchá vína nejvyšší kvality. K výrobě vín využívají i jiné odrůdy, než byly v minulosti typické pro Alentejo. To je důvod, proč je většina jejich vín lahvována jako regionální víno. Výjimku tvoří pouze víno Amfora. Vinařství Rocim totiž obnovilo tradici výroby vína v hliněných amforách (v Alenteju nazývaných Talhas). Tato vína splňují kritérium tradičních odrůd a proto jsou lahvována s klasifikací DOC. Hlavní produktovou řadou vinařství jsou vína značky Rocim. Pod tímto názvem produkují, jak cuvée tak jednoodrůdová vína. Vinařství Rocim nabízí i základní vína lahvovaná pod názvem Mariana. Tato vína jsou od počátku nejprodávanějšími víny v našem sortimentu, díky skvělému poměru cena versus kvalita. V sortimentu naleznete i víno z odloučené vinice poblíž Lisabonu. To nese název Vale da Mata. Vyrábí se na vinici poblíž Lisabonu, kterou vinařka zdědila po svém dědečkovi. Ten vždycky tvrdil, že zdejší klima předurčuje tuto vinici k výrobě exkluzivních vín. 

rocim