Karton JMF Quinta de Camarate 2014 suché červené

1 440 Kč –27 %
akce karton červeného vína
1 440 Kč –27 % 1 050 Kč
Skladem (1 ks)
  • Typ: suché červené víno
  • Region: Península de Setúbal
  • Obsah alkoholu: 13 %

 

  • Odrůdy: 55 % Touriga Nacional, 20 % Aragonez, 16 % Cabernet Sauvignon, 9 % Castelao
  • Aroma: černý rybíz, jahody, fialky, višně

 

  • Zbytkový cukr: 2,1 g/l
  • Obsah kyselin: 5,78 g/l
  • Objem lahve: 6x750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství José Mária da Fonseca proslavila produkce dolihovaného Moscatelu z poloostrova Setúbal. Dlouho jsme měli v nabídce pouze víno Moscatel. Nyní jsme se rozhodli rozšířit naši nabídku i o červené víno z oblasti Setúbalu. Jedná se o velmi zajímavou oblast, co s týká kvality nabízených vín a jejich cen. Za přijatelnou cenu tu často sežene skvělá vína.

Vinici Quinta de Camarate zakoupil už v roce 1914 António Soares Franco a dnes se o ní starají bratři António a Domingo Soares Franco, výhradní majitelé firmy José Maria da Fonseca. Quinta da Camarate má rozlohu 120 hektarů ale pouze 39 hektarů je osázeno vinnou révou. Zbytek spásají ovce z jejichž mléka se vyrábí známý portugalský ovčí sýr pocházející z města Azeitao. Samotná vinice a je umístěna mezi kopci v pohoří Serra da Arrábida, které jí chrání před větrem vanoucím od Atantiku. Půda je tu vápencovo-jílovitá. Tradiční červenou odrůdou je na poloostrově odrůda Castelao. Perfektně se jí daří ve zdejších písčitých a jílovitých půdách, a proto bývá součástí místních cuvée. Někdy bývá lahvována i jako jednoodrůdové víno. 

Víno má temně rubínovou barvu.Ve vůni jsou patrné tóny černého rybízu, jahod, fialek, černých třešní a lehký nádech papriky. V chuti je elegantní, hodně ovocné s jemnou tříslovinou. Má středně dlouhý závěr. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze v chladu a v temnu. Doporučujeme servírovat při teplotě 17°C. Víno otevřete alespoň 20 minut před podáváním. 

Doporučujeme podávat k hovězím steakům a jehněčímu masu. Ideální je kombinace s ovčími ovčími z oblasti Azeitao. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Setúbal
Odrůdy: 55 % Touriga Nacional, 20 % Aragonez, 16 % Cabernet Sauvignon, 9 % Castelao
Aroma: černý rybíz, jahody, fialky, višně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Vinařství José Mária da Fonsecatradici již od roku 1834. Díky tomu se jedná o vinařství s nejdelší historií v naší nabídce. Od samého počátku je firma ve vlastnictví rodiny Soares Franco. V současnosti se o vinařství stará již sedmá generace. Sídlo vinařství se nachází na poloostrově Setúbal. Tento poloostrov se nachází asi 40 minut od Lisabonu směrem na jih. Na zdejších písčitých půdách se výborně daří odrůdě Moscatel, ze které vyrábí vynikající dolihované dezertní víno. Díky přidanému armagnacu se pohybuje obsah alkoholu okolo 17%. Víno má výrazné rozinkové aroma a uvádí se na trh až po delším zrání v subových sudech. I základní varianta vína Moscatel zraje v sudech po dobu pěti let. 

Vinařství má velmi široké portfolium značek vín. My jsme se rozhodli z vinařství odebírat pouze dolihovaný Moscatel. Toto víno má dlouholetou tradici na poloostrově Setúbal. A my jsme přesvědčeni o tom, že vinařství José Mária da Foseca produkuje již desítky let jeden z nejlepších Moscatelů na poloostrově. Tak neváhejte a přesvědčte se také. 

jmf