Infiel DOC 2015 suché červené

240 Kč
Vyprodáno
  • Typ: nefiltrované suché červené víno
  • Region: Douro Superior
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz
  • Aroma: lesní ovoce, fialky, kakao, koření

 

  • Zbytkový cukr: 0,8 g/l
  • Obsah kyselin: 4,9 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Hrozny odrůd Touriga Nacional, Touriga Franca a Tinta Roriz (ve Španělsku Tempranillo) zrály na nejlepším vinohradu ve vinařství v nadmořské výšce 450 m.n.m.. Víno zrálo 10 měsíců ve francouzských dubových sudech. Před nalahvováním nebylo filtrováno ani stabilizováno. Víno má výraznou rubínovou barvu s lehce fialovými odlesky. Ve vůni naleznete kombinaci lesního ovoce, fialek, kakaa a koření. V závěru jsou patrné jemné tóny dubového sudu. Elegantní víno s příjemnou kyselinkou a jemnou tříslovinou. Velmi dobře strukturované s dlouhým harmonickým závěrem.

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte při teplotě 13-18°C. Víno není před lahvováním filtrováno ani stabilizováno. Může tak obsahovat přirozený sediment. Víno nechte déle otevřené před podáváním. Lépe se nadechne a vy si ho lépe vychutnáte.

Doporučujeme podávat k drůbežímu masu, sušenému masu, hovězím steakům nebo k lehce pikantním pokrmům.

Příběh vinařství

Značka Infiel je zatím nejmladší značkou vína vyráběného ve vinařství Quinta Vale d´Aldeia. Hlavním strůjcem tohoto projektu je sympatický vinař José Eduardo. Dohlíží ve vinařství na veškerou produkci vín, ale u vína Infiel se podílel jak na vzhledu lahví, tak i na jeho uvádění na trh. Ročník 2013 je druhým ročníkem červeného vína Infiel, který vinařství vyrobilo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Douro
Odrůdy: Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz
Aroma: lesní ovoce, kakao, koření

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Quinta Vale d´Aldeia je poměrně nové vinařství. Bylo založeno v roce 2009 u městečka Meda ve vinařské oblasti Douro Superior. Je to podle odborníků oblast, která má velký potenciál se v budoucnu ještě dále rozvíjet. Vinařství v tuto chvíli obdělává přibližně 80 hektarů vinic v nadmořské výšce od 380 m.n.m. do 600 m.n.m.. Bílé odrůdy jsou vysazovány ve vyšší nadmořské výšce. Zde pomaleji dozrávají a získávají tak výraznější aroma a plnější chuť. Nejprodávanější značkou vína z tohoto vinařství je bezkonkurenčně víno Kasta. Z vinařství máme skladem i vyšší řady červených vín, která jsou neuvěřitelně plná a ovocná. Jako hlavní vinař zde působí José Eduardo (viz foto). S Eduardem jsme se potkali již v době, kdy pracoval pro vinařství Quinta da Sequeira. Je to mladý talentovaný vinař, a proto jsme se rozhodli dovážet i nová vína, která nyní vyrábí. 

aldeia