Gáudio Clássico 2015 suché červené

Tip od Viléma
Značka: Ribafreixo
340 Kč
Vyprodáno
 • Typ: suché červené víno
 • Region: Alentejo
 • Obsah alkoholu: 14 %

 

 • Odrůdy: 40 % Touriga Nacional, 40 % Alicante Bouschet, 10 % Aragonez, 10 % Tinta Miuda
 • Aroma: lesní ovoce, tóny květin, máty a zelené kávy

 

 • Zbytkový cukr: 3,2 g/l
 • Obsah kyselin: 5,6 g/l
 • Objem lahve: 750 ml

 

 • trademark-logo
 • medaile gáudio 2015
 • medaile gáudio 2015 - 2

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Na vinici, kde se pěstují hrozny pro výrobu vína Gáudio Clássico, se vyskytuje převážně břidlicovitá půda. Poté, co se hrozny sklidí, se umístí do chladících místností, kde je teplota 10°C. Po 12 hodinách se réva odstopkuje a putuje do automatických lisů. Výsledné víno zraje 7 měsíců ve francouzských dubových sudech. Sudy jsou od renomovaného francouzského bednářství Seguin Moreau. Víno zraje ještě 12 měsíců v lahvi před uvedením na trh. 

granátově červenou velmi sytou barvu. První, co vás po otevření lahve zaujme, je velmi výrazné aroma. Ve vůni naleznete tóny vyzrálého lesního ovoce, květin, máty a zelené kávy. V chuti je znát kyselina typická pro černý rybíz. V závěru je i příjemný nádech hořké čokolády. Víno má perfektní strukturu je úžasně plné a chuťově bohaté. Má robustnější tříslovinu typickou pro vína z horkého Alenteja. Díky výrazné tříslovině má víno potenciál pro další zrání v lahvi.  Víno je vhodné i pro vyznavače veganství. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte při teplotě 15-16°C. Doporučujeme otevřít alespoň půl hodiny před podáváním. Ideální čas pro spotřebu tohoto vína uvádí vinař rok po nalahvování a potenciál zrání je až 8 let. 

Doporučujeme podávat k červenému vyzrálému masu pomalu pečenému v troubě a díky dlouhému jemnému závěru se hodí i k rybě pečené v troubě. Fajn je i kombinace s pečeným králíkem s hořčičnou omáčkou (blog Kitchenstory.cz).

Příběh vína

Gáudio v portugalštině i latině znamená štěstí nebo také radost. Gáudio Clássico si u nás můžete zakoupit i ve velikosti 1500 ml v pěkné dřevěné dárkové krabičce. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Alentejo
Odrůdy: Touriga Nacional, Aragonez, Aragonez, Tinta Miuda
Aroma: lesní ovoce, tóny květin, máty a zelené kávy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Projekt vinařství Ribafreixo byl zahájen v roce 2007. Celý projekt byl nápadem dvou mužů. Prvním z nich byl Mário Pinheiro, rodák z Jižní Afriky a druhý byl Nuno Bicó, rodák z Alenteja. Spojili své síly a začali budovat zcela nové vinařství. Koupili vinice v samém srdci vinařské oblasti Alentejo. Jejich vinice se nachází poblíž města Vidigueira. První roky svojí sklizeň zpracovávali v prostorách u svého hlavního vinaře Paula Laureana. Před třemi lety dokončili stavbu svojí vlastní budovy na vinici Moinho do Branco. Zajímavostí je, že mají v nabídce více bílých vín než červených. Většina vinařství v Portugalsku to má přesně naopak. Téměř všichni mají větší zastoupení čevených vín. Zdejší vinici totiž chrání pohoří před přílišným horkem, a proto se tu daří hlavně bílým hroznům. Vinařství je velmi inovativní. Na jaře 2016 kompletně vyměnili etikety všem svým vínům a začala tak nová éra tohoto vinařství. 

ribafreixo