Dory reserva 2015 suché červené

450 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché červené víno
  • Region: IG Lisabon
  • Obsah alkoholu: 14 %

 

  • Odrůdy: Touriga Nacional, Merlot, Cabernet Sauvignon, Petit Verdot
  • Aroma: lesní ovoce, koření, vanilka, tabák

 

  • Zbytkový cukr: 1,2 g/l
  • Obsah kyselin: 5,33 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Vinařství Adega Mae má své vinice v blízkosti Atlantiku, přibližně 40 km na sever od Lisabonu. Jejich červená vína jsou díky tomu příjemně elegantní. V tomto případě se jedná o vyšší řadu známého vína Dory. Sklizeň probíhala ručně. Vybrány byly čtyři nejlepší odrůdy z ročníku 2015. Po přemístění hroznů do vinařství probíhala dva dny macerace a poté následovala fáze fermentace, které probíhala 15 dní. Výsledné víno zrálo 14 měsíců ve francouzských dubových sudech. 

Víno má rubínovou barvu. Ve vůni najdete tóny borůvek, ostružin, koření, fialek a jemný nádech vanilky získaný zráním v dubových sudech. V chuti je plné a šťavnaté. Narazíte na vyzrálé maliny, tmavé třešně a v samém závěru je jemný nádech tabáku. Má stále ještě celkem vysokou tříslovinu i kyselinku. Díky tomu má ale velmi dobrý potenciál pro další zrání v lahvi. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze a v chladu. Víno podávejte při teplotě 16°C. Před podáváním nechte alespoň 30 minut víno nadechnout

Doporučujeme podávat ke steaků, hodí se i ke zvěřině, kachně s červeným zelím nebo k tučnějším rybám. 

Příběh vína

Název vína Dory byl inspirován rybářskými veslicemi, kterým se v Portugalsku říká Dory. Tuto veslici si můžete prohlédnout na etiketě vína. Veslice jsou součástí portugalské historie a symbolizují pevné pouto mezi Portugalci a oceánem. Název vína vybrali ve vinařství proto, aby vzdali hold lidem, kteří v minulosti i dnes vykonávají nelehké rybářské řemeslo. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Červené víno
Region: Lisabon
Odrůdy: Touriga Nacional, Merlot, Cabernet Sauvignon, Petit Verdot
Aroma: lesní plody, fialky, pepř, vanilka, tabák

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Adega Mae je velmi moderní vinařství, jehož první sklizeň hroznů proběhla v roce 2010. My jsme toto vinařství do naší nabídky zařadili na jaře 2016. Zaujala nás předvším základní řada vín s velmi dobrým poměrem ceny a kvality a také velmi široká nabídka jednoodrůdových vín, která nejsou pro Portugalsko tolik typická. Na vinařství Adega Mae byste narazili po necelé hodině jízdy autem z Lisabonu směrem na sever, poblíž města Torres Verdas. Zdejší vinice jsou pod výrazným vlivem Atlantského oceánu. Mísí se tu vliv Atlantiku, kontinentálního a středomořského klimatu. Specifické podmínky dávají prostor pro vznik velmi zajímavých vín. Na produkci ve vinařství dohlíží známý vinař Anselmo Mendes. Spolu s Anselmem tvoří tým mladý nadějný vinař Diogo Lopes.

Pokud vás vinařství zaujalo, můžete se o něm dozvědět víc v článku na našem blogu.

adega-mae