Vale d'Aldeia DOC 2017 suché bílé

245 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché bílé víno
  • Region: Douro Superior
  • Obsah alkoholu: 13 %

 

  • Odrůdy: 40 % Viosinho, 40 % Rabigato a 20 % Gouveio
  • Aroma: ananas, broskev, tropické ovoce

 

  • Zbytkový cukr: 2,8 g/l
  • Obsah kyselin: 5,6 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Víno bylo vyrobeno ze tří typických odrůd pro region Douro. Hrozny se sbírají na vinohradu v nadmořské výšce 550 m.n.m.. Ve vyšší nadmořské výšce bílé hrozny pomalu dozrávají a to zvýrazňuje jejich chuť. Zároveň se tak dobře zachová svěžest a kyselinky. Fermentace probíhala při teplotě 13-14°C po dobu tří týdnů. Díky pomalému zrání a dlouhé fermentaci má víno výrazné ovocné aroma. Snadno rozpoznatelné je aroma ananasu, broskví, manga nebo papaji. V chuti je víno krásně plné a chuťově bohaté. Je úžasně šťavnaté s dlouhým harmonickým závěrem.

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze, v chladu a temnu. Víno podávejte vychlazené na teplotu 8-10°C.

Doporučujeme podávat k zeleninovým salátům, drůbeži, pokrmům s houbami, rybám, těstovinám s pestem nebo ke skvělému grilovanému ananasu s mascarpone (blog Foodlover.cz).

Příběh vinařství

Vinařství bylo založeno relativně nedávno dvěma bratry. Jejich vášeň pro víno vyústila v koupi vinic a stavbu vinařství. To se nachází v oblasti horního Doura. Vinice se rozprostírají v těsné blízkosti města Meda, téměř u hranic se Španělskem. Vinařství nabízí vína plná s výrazným ovocným charakterem. O sklizeň a produkci vín se stará mladý ale zkušený vinař José Eduardo. Jeho vína se postupně stávají nejprodávanějšími v naší nabídce.

Ocenění

gold deutschland  

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Bílé víno
Region: Douro
Odrůdy: Viosinho, Rabigato, Gouveio
Aroma: ananas, broskev, tropické ovoce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Quinta Vale d´Aldeia je poměrně nové vinařství. Bylo založeno v roce 2009 u městečka Meda ve vinařské oblasti Douro Superior. Je to podle odborníků oblast, která má velký potenciál se v budoucnu ještě dále rozvíjet. Vinařství v tuto chvíli obdělává přibližně 80 hektarů vinic v nadmořské výšce od 380 m.n.m. do 600 m.n.m.. Bílé odrůdy jsou vysazovány ve vyšší nadmořské výšce. Zde pomaleji dozrávají a získávají tak výraznější aroma a plnější chuť. Nejprodávanější značkou vína z tohoto vinařství je bezkonkurenčně víno Kasta. Z vinařství máme skladem i vyšší řady červených vín, která jsou neuvěřitelně plná a ovocná. Jako hlavní vinař zde působí José Eduardo (viz foto). S Eduardem jsme se potkali již v době, kdy pracoval pro vinařství Quinta da Sequeira. Je to mladý talentovaný vinař, a proto jsme se rozhodli dovážet i nová vína, která nyní vyrábí. 

aldeia