Infiel DOC 2018 suché bílé

220 Kč
Vyprodáno
  • Typ: suché bílé víno
  • Region: Douro Superior
  • Obsah alkoholu: 13 %

 

  • Odrůdy: 35 % Rabigato, 35 % Viosinho, 30 % Gouveio
  • Aroma: ananas, broskve, mango, tropické ovoce

 

  • Zbytkový cukr: 1,4 g/l
  • Obsah kyselin: 5,8 g/l
  • Objem lahve: 750 ml

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika vína

Hrozny na výrobu tohoto vína se sklízí v regionu Douro Superior a to v nadmořské výšce okolo 550 m.n.m.. Podle odborníků má tento region ještě obrovský potenciál pro další rozvoj v následujících letech. Všechny hrozny se sklízí ručně a v bedýnkách se po 20 kg hrozny převáží do vinařství ke zpracování. Po odstopkování putují hrozny do lisu, poté následuje proces fermentace neboli kvašení. Tento proces probíhá při teplotě 15-16°C po dobu tří týdnů. Víno díky delší fermentaci získá z jednotlivých odrůd jejich typické primární aroma.

Víno má světlou citrusovou barvu. Jsou pro něj typické ovocné tóny. Mezi ty nevýraznější patří tóny ananasu, broskví a dalšího tropického ovoce. Má velmi dobře vyváženou kyselinu, díky tomu je víno příjemně svěží, ale nepůsobí kyselým dojmem. Je šťavnaté a vychutnat si můžete i jeho velmi dlouhý závěr. 

Servírování a skladování

Skladujte v ležaté poloze, v temnu a v chladu. Víno podávejte vychlazení na teplotu 8 -10°C.

Doporučujeme podávat ke krevetám, pstruhovi, italské focaccii s olivami a rozmarýnem a těstovinám s bazalkovým pestem. Mrkněte na recept na foccaciu (blog Foodlover.cz). 

Příběh značky

Značka Infiel je zatím nejmladší značkou vína vyráběného ve vinařství Quinta Vale d´Aldeia. Hlavním strůjcem tohoto projektu je sympatický vinař José Eduardo. Ten ve vinařství dohlíží na veškerou produkci vín. U vína Infiel se však podílel i na vzhledu lahví. A co vlastně znamená slovo Infiel? Infiel = nevěrný. Když mrknete na etiketu tak na přední straně najde i malé vidle jako symbol toho, kde takový nevěrník skončí :-). 

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá vína
Zbytkový cukr: Suché
Typ vína: Bílé víno
Region: Douro
Odrůdy: Rabigato, Viosinho, Gouveio
Aroma: ananas, broskev, tropické ovoce

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Quinta Vale d´Aldeia je poměrně nové vinařství. Bylo založeno v roce 2009 u městečka Meda ve vinařské oblasti Douro Superior. Je to podle odborníků oblast, která má velký potenciál se v budoucnu ještě dále rozvíjet. Vinařství v tuto chvíli obdělává přibližně 80 hektarů vinic v nadmořské výšce od 380 m.n.m. do 600 m.n.m.. Bílé odrůdy jsou vysazovány ve vyšší nadmořské výšce. Zde pomaleji dozrávají a získávají tak výraznější aroma a plnější chuť. Nejprodávanější značkou vína z tohoto vinařství je bezkonkurenčně víno Kasta. Z vinařství máme skladem i vyšší řady červených vín, která jsou neuvěřitelně plná a ovocná. Jako hlavní vinař zde působí José Eduardo (viz foto). S Eduardem jsme se potkali již v době, kdy pracoval pro vinařství Quinta da Sequeira. Je to mladý talentovaný vinař, a proto jsme se rozhodli dovážet i nová vína, která nyní vyrábí. 

aldeia